Stánky s občerstvením u jezera Milada podle Ústí nad Labem budou - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Stánky s občerstvením u jezera Milada podle Ústí nad Labem budou

Ilustrační fotografie

13. května 2022, 09.42 | (ČTK) - Stánky s občerstvením u jezera Milada nedaleko Ústí nad Labem nakonec budou. Dnes to na svém webu oznámili zástupci krajského města. Původně u jezera letos měly být pouze půjčovny sportovního vybavení, protože státní podnik Diamo zatím nevybudoval koncové přípojky ke kanalizaci, vodě a elektřině. Podle zástupkyně podniku Lenky Rychtaříkové je proto na stánkařích, aby naplnili hygienické požadavky. Řekla to dnes ČTK.

 

Krajská hygienická stanice v předešlých letech udělila stánkařům výjimku, letos po pěti letech rozhodla, že tak neučiní. Stánkový prodej musí mít přivedenou vodu, kanalizaci a toaletu. Tyto podmínky splňují podle ředitelky krajské hygienické stanice Lenky Šimůnkové všechny stánky v rekreačních oblastech v okolí.

 

"Dle aktuálních a ověřených informací od státního podniku Diamo budou v následujícím týdnu uzavřeny smlouvy s provozovateli jednotlivých stánků," uvedla mluvčí města Romana Macová. Na hlavní pláži bude obsazeno pět pozic, z toho budou tři stánky s občerstvením a dva se sportovním vybavením. Na trmické pláži bude jeden stánek s občerstvením. Pláž Roudníky nabídne smíšený stánek, tedy s občerstvením i sportovním vybavením. V lokalitě 5. květen bude jeden stánek s občerstvením. "Z běžně obsazených pozic zůstávají momentálně dvě volné. Nabídky o jejich pronájem žadatelé stáhli," doplnila Macová.

 

Původně měl Miladu na starost Palivový kombinát Ústí (PKÚ), který se stal od 1. ledna letošního roku odštěpným závodem společnosti Diamo.

 

PKÚ v minulém vládním období nechal vybudovat základní inženýrskou síť, na přípojky získal jak stavební povolení, tak peníze. PKÚ podle Rychtaříkové připravuje vyhlášení veřejné zakázky na vybudování přípojek s předpokládaným dokončením v dubnu příštího roku, realizace v letošní sezoně není možná, protože se u pláží pohybuje velké množství lidí. "Z technických, bezpečnostních a časových důvodů bohužel toto není možné v letošní sezóně vyřešit jinak, než že stánkaři případně naplní požadavky hygieny vlastními silami," dodala Rychtaříková.

 

Zdroj: ČTK

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 » Kraje  

 » Kraje  » Ústecký