Pes Gump už má knižní bestseller, klip, nově i sochu a bude o něm film! - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Pes Gump už má knižní bestseller, klip, nově i sochu a bude o něm film!

Tábor / Ne každému psovi se poštěstí mít hodného páníčka a ještě, aby byl slavný. Gumpovi, psovi, který naučil lidi žít se to podařilo. Příběh toulavého a původně týraného psího voříška se dostal do knihy, do klipu, teď má i sochu a brzo o něm režisér F. A. Brabec natočí i film.

 

Toulavý pes Gump se devět měsíců po vydání knihy „Gump: pes, který naučil lidi žít“ stal fenoménem. Neotřelé, poetické, chvílemi až bolestné vyprávění očima psího tuláka Gumpa.

 

Příběh o cestě plné překážek, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči. Není divu, že tato kniha vzbudila obrovské emoce a získala si zájem desítek tisíců lidí. Jedním z nich je i uznávaný režisér F. A. Brabec. Přečtení knihy proplakal a napadlo ho knížku zfilmovat.

 

„Natočil jsem klip k písni od Olgy Lounové inspirovaný Gumpovým příběhem s názvem „Protože to nevzdám“ a po přečtení knihy jsem hned volal autorovi knížky Filipu Rožkovi, že bych chtěl natočit film. Tak vznikl scénář a zhruba za měsíc se začne natáčet," prozradil režisér F. A. Brabec s tím, že ve filmu si, kromě Gumpa a několika zachráněných psích hrdinů, zahrají lidé s velkým psím srdcem jako například Eva Holubová, Bolek Polívka, Patricie Pagáčová, Karel Roden, Richard Krajčo nebo Karel Vémola.

 

Autor knihy, které se prodalo přes 100 000 kusů a taky scénáře rodinného filmu o Gumpovi žije střídavě v Praze a jihočeském Táboře. A právě v táborském Muzeu čokolády a marcipánu Petry Kovandové je nyní k vidění marcipánový Gump v životní velikosti. Jako kdyby mu z oka vypadl. 

 

Marcipánová sochařka Hana Zab ho vytvářela 140 hodin a čtrnáctikilová socha je opravdovou kopií Gumpa. Pokřtít ji zavítal nejen Filip Rožek, ale také Gump, režisér F. A. Brabec, herečky Patricie Pagáčová a Nela Boudová, youtuberka Anna Šulcová a rapper Eduard Rovenský.

 

 

 

Zdroj: Metropol / foto: Helena Váňová Production

Filip Rožek a jeho pes Gump

Na odhalení sochy Gumpa v táborském Muzeu čokolády a marcipánu bylo veselo

Herečka Patricie Pagáčová je taká známá milovnice psů

Stejně jako Nella Boudová

Ve filmu si s Gumpem zahraje i Bolek Polívka

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti