Ústecký kraj má své nové osobnosti roku - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Ústecký kraj má své nové osobnosti roku

Společné foto nových osobností Ústeckého kraje za rok 2019.

Ústí nad Labem I Třicet nových osobností z Ústeckého kraje převzalo v Zahradním domě v Teplicích ocenění a květinu z rukou partnerů čtenářské ankety. Hlasovalo v ní celkem 2 162 lidí. Jedná se o podnikatele, manažery, duchovní či lidem, kteří pomáhají druhým.

 

V kategorii podnikání a management dostal nejvíc hlasů Jan Hawelka, zakladatel a provozovatel kaváren Lagarto z Mostu, v oblasti veřejné sféry zvítězila Mgr. Barbora Bočková ze zapsaného spolku Květina v Teplicích, kulturu ovládl Mgr. Tomáš Jun, farář sboru Českobratrské církve evangelické v Ústí nad Labem.

 

Sport opanoval nadstrážmistr Tomáš Sobecký za vnikající výsledky na Světových policejních a hasičských hrách v Číně, nejsilněji obsazenou kategorií byl dobrý skutek, kde prvenství patří Ing. Vilém Kunzovi, Ph.D. ze společnosti AGC.

 

Uděleny byly také tři zvláštní ceny, a to Ludmile Holadové za celoživotní přínos v rozvoji zemědělství v regionu, Štěpánu Vachouškovi, sportovnímu řediteli FK Teplice a Oldřichu Bubeníčkovi, který dlouhodobě projekt osobní záštitou podporuje a pozici hejtmana v podzimních krajských volbách obhajovat nebude.

 

Poděkování patří všem podporovatelům ankety, zejména generálnímu partnerovi Skupině ČEZ, která projekt podporuje od samotného začátku v roce 2011.

 

Slavnostní večer umocnila dobrá nálada a sdílení radosti laureátů s přáteli. O doprovodný kulturní program se postarali dětský pěvecký sbor Poupata při ZŠ Maršovská v Teplicích, Anna Šteklová a Vítězslav Kojzar z teplické konzervatoře a moderátor, bavič a zpěvák Vladimír Hron.                             

 

 

Zdroj: Foto: Daniel Šeiner

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti