Otvírání jara upozorní na řemeslo floristů a zahradníků, patronkou je Pavlína Senić - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Otvírání jara upozorní na řemeslo floristů a zahradníků, patronkou je Pavlína Senić

Praha I Další, již 5. ročník floristické a zahradnické soutěže pro studenty zahradnických škol s názvem Otvírání jara, se uskuteční letos opět na výstavišti PVA Expo Praha Letňany v rámci veletrhu For Garden. Patronkou letošní soutěže je známá operní pěvkyně Pavlína Senić.

 

Floristická soutěž a doprovodný program Otvírání jara, kterých se zúčastní i některé známé osobnosti, se na letňanském výstavišti uskuteční 27. a 28. března. Zakladatelem a hlavním pořadatelem je přední český florista Pavel Hruška, známý z řady televizních pořadů, ale i jako člen hodnotících jury významných soutěží floristů.

V rámci programu se na pódiu vystřídají odborníci zahradnických oborů, ke kterým patří nejen floristika, ale například zahradní architektura apod.

 

"Naše floristická soutěž si bere za cíl propagovat především samotný obor jako řemeslo, ale chce také dát příležitost studentům, jejich talentu, inspiraci a nápadům. V rámci soutěže a doprovodného programu budou prezentovány školy, jejichž studenti se účastní soutěže," prozradil pořadatel Pavel Hruška. 

 

Letošním podtitulem je: Život je divadlo a my jsme herci. Záleží, jakou roli si sami vybereme. A zároveň Junioři a senioři - jeden pro druhého. 

 

"Nosnou myšlenkou je vzájemná úcta, pomoc, pokora, láska a vnímání jeden druhého. Smyslem toho je také to, že senioři předávají juniorům zkušenosti, ti je realizují a vytváří květinové dekorace pro radost druhých. Tyto výrobky budou pak také v sobotu 28. března vydraženy ve prospěch Nadačního fondu Moje velké přání a výtěžek půjde na zrealizování některých zážitků, které si senioři přejí," podotkl florista a ředitel soutěže Pavel Hruška.

 

V odborné jury zasednou: za českou stranu Ondřej Štěpánek Markéta Nagyová a za slovenskou pak Milota Murčová a Janka Vargová.

 

Návštěvníci veletrhu budou moci obdivovat nejen práci talentovaných studentů floristiky, ale také VIP osobností. Svou účast potvrdili: operní pěvkyně Pavlína Senić, herec, zpěvák a saxofonista Felix Slováček jr., klavírista Vjačeslav Grochovskij, televizní moderátorka Jana Havrdová, zpěvačka a moderátorka Jana Chládková, herečka Martina Hudečková a moderátorka Štěpánka Duchková.

 

"Pavlína Senič si pozve hosty a představí své nové turné „MODRÉ SNĚNÍ“ s Georgem Gershwinem, za kterým stojí exkluzivně promotérka Iva Klusalová a její agentura Andante. Jelikož barva letošního roku je modrá, vzniká skvělé propojení tohoto hudebního projektu s květinami," dodal Pavel Hruška.

Zdroj: Metropol / foto Jaroslav Hauer

Florista a ředitel soutěže Pavel Hruška s operní zpěvačkou Pavlínou Senić

Štěpánka Duchová bude součástí doprovodného programu Otvírání jara

Floristická soutěže má propojit zkušenosti seniorů a dovednosti juniorů

Pavel Hruška patří k našim předním floristům a designérům

Modré snění je projekt, který spolu pojedou Pavlína Senić, Felix Slováček jr. a klavírista Vjačeslav Grochovskij

Všichni se na Otvírání jara už moc těší!

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34%

 

Ne

37.7%

 

Zlepšuje se to

28.3%