Unikátní road show Totalita už navštívilo přes 40 tisíc lidí! Nyní pokračuje v Plzni - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Unikátní road show Totalita už navštívilo přes 40 tisíc lidí! Nyní pokračuje v Plzni

Plzeň I Unikátní road show TOTALITA aneb Československo 1948 - 1989, navštívilo už přes 40 000 lidí! Po Českých Budějovicích a Brně, startuje 3D video-mappingová projekce v projekčním ´dómu´ od pondělí na Náměstí Republiky v Plzni.

 

Projekční stan s podobou balónu, navštívily jak v Budějovicích, kde road show TOTALITA v září startovala, tak i minulý týden v Brně, denně tisíce a tisíce žáků a studentů. K tomu další tisíce lidí z řad běžné veřejnosti. Dvacetiminutové video o nejdůležitějších milnících z období 1948 - 1989 v tehdejším Československu zaujalo návštěvníky natolik, že o něm i diskutují. Naprostá většina se shoduje v tom, že jde o důležitý počin zvláště pro mladé generace.

 

„Cílem projektu je přiblížit především dnešní mladé generaci události z dob minulých. Řada sociologických výzkumů totiž ukazuje, že značná část mladé generace nemá historické znalosti o komunistickém režimu, jeho totalitní podstatě a klíčových událostech přelomového roku 1989. Náš projekt multimediálního průvodce totalitou v Československu 1948–1989 chce pomoci tuto situaci změnit. Našim cílem je zprostředkovat především žákům a studentům atmosféru tohoto období,” říká iniciátor projektu Lukáš Nádvorník.

 

Vysvětlil také, v jakých časech lze projekt v Plzni navštívit. „Instalace je přístupná každý den od 8:30 do 19 hodin (sobota od 9:30 do 18:00) s tím, že dopolední hodiny ve všední dny jsou určeny především školám, které si konkrétní čas návštěvy mohou rezervovat na webu www.totalitnistat.cz, zbylé časy a pak celou sobotu nejširší veřejnosti."

 

Součástí projektu je také několik „dobových detailů“ jako například příslušníci Veřejné bezpečnosti (VB). „Tyto postavy dokreslují atmosféru let (ne)dávno minulých. Zatím máme z Č. Budějovic i z Brna zkušenosti, že především starší generaci při pohledu na nás příslušníky se vybavují události, které prožívali, včetně různých represí. Právě toto mladá generace nezažila a nezná a bohužel se v mnohých školách nijak zvlášť nevyučuje. Také proto je dobré, že žáci a studentu navštěvují tuto road show a na vlastní oči vidí a zažívají, jak to tenkrát bývalo,“ “ uvedl René Kekely PR manažer projektu a jeden z „esenbáků“.

 

Při příležitosti 30. výročí listopadové revoluce vznikla tato road show ve spolupráci s historikem Petrem Blažkem, ředitelem Ústavu soudobých dějin Akademie věd ČR Miroslavem Vaňkem a pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kubery a Platformy evropské paměti a svědomí unikátní vzdělávací multimediální projekt TOTALITA Multimediální průvodce Československem 1948–1989.

 

Road show Totalita ukončí své putování od 11. do 17. listopadu v Praze na Karlově náměstí. Všechny potřebné informace najdou zájemci na webu www.totalitnistat.cz nebo také na Facebooku https://www.facebook.com/totalita1948.1989/

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Metropol /foto: Totalitnistat.cz

Součástí projektu TOTALITA jsou i příslušníci Veřejné bezpečnosti

Uvnitř projekčního dómu diváci sledují 20minutový dokument

Videomaping je velmi zdařilý

Fronty zájemců v Brně nebraly konce

Příslušníci VB jsou věrohodní

A jsou také nesmlouvaví!

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti