Sněhulák v létě? V Pelhřimově ho opravdu mají! - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Sněhulák v létě? V Pelhřimově ho opravdu mají!

Pelhřimov I Sněhulák v létě? Stojí v Pelhřimově. Pokud nevěříte..., což by bylo pochopitelné, protože je - byť pozdní, tak přece jen pořád ještě - léto. Ale vzhledem k tomu, že je řeč o českém městě rekordů a kuriozit, tak byste asi věřit měli. Jedná se totiž o nový exponát pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit.

 

Největšího pleteného sněhuláka v České republice pro zdejší expozici vytvořila 90letá Jarmila Bursová z Pardubic. Letního sněhuláka upletla z chemlonu a provázků.

 

"Obří figura má 195 cm na výšku. Spodní koule sněhuláka má průměr 1 metr, prostřední 63 a hlava 43 centimetry. Výroba rekordní postavy zabrala rekordmance, která se díky svému sněhulákovi zapsala do České knihy rekordů, půl roku," říká Miroslav Marek z Agentury Dobrý den.

 

Na zahradě expozice s příznačným názvem Zlaté české ručičky tak vznikl neobvyklý fotopoint, kde se návštěvníci pelhřimovského muzea českých NEJ…, které letos slaví 25 let své existence, teď v létě fotí na saních, s šálou kolem krku a s kulichem na hlavě.

 

Ostatně ten, komu bude v Pelhřimově největší zima, dostane od správců rekordmanské expozice jako zadostiučinění novou Českou knihu rekordů.

 

Postup v soutěži je jednoduchý: Než sněhulák "roztaje", vyfoťte snímek zobrazující, jaká vám byla v Pelhřimově zima, přidejte jej na Facebook nebo Instagram a připojte hashtag #snehulakvlete.

Zdroj: Metropol / foto: archiv Agentura Dobrý den

Sněhulák v létě? Proč ne, stojí v Pelhřimově!

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti