V Melbourne uvedou do provozu největší „ruské kolo“ – Hvězdu jihu - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

V Melbourne uvedou do provozu největší „ruské kolo“ – Hvězdu jihu

Ikona

12. listopadu 2008, 20.51 | Melbourne | Na konci listopadu bude v australském městě Melbourne uvedeno do provozu největší "ruské kolo" na jižní polokouli . Obří atrakce dostala jméno "Southern Star - Hvězda jihu" a je dokonce třetí největší na celém světě, větší jsou jen London Eye v Londýně a Singapore Flyer v Singapuru.

 

Southern star měří na výšku 120 m, má 21 klimatizovaných kabinek a jedno otočení trvá 30 minut.

“Stavba tohoto obřího "ruského kola" stála neuvěřitelných 100 milionů australských dolarů (1,3 mld. Kč) a postavila ho japonská firma Sanoya Hishino Meisho Corporation.,“ prozradil  Tomio Okamura - člen prezidia a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur – AČCKA.

Výhled až 40 km

Do každé z 21 klimatizovaných kabinek se vejde 20 osob. Kabinka je 5,7 m dlouhá a 3,7 metrů široká a z nejvyššího bodu atrakce pasažéři dohlédnou až  40 km daleko včetně krásného pohledu na město Melbourne.
Southern Star bude otevřena denně od 10 do 22 hodin, celoročně 365 dní v roce a jedna 30 minutová jízda bude stát dospělého 29 australských dolarů ( 380 Kč) a dítě 17 australských dolarů ( 220 Kč).
“Kabinky je možné si pronajmout i na svatbu nebo na pracovní jednání. Provozovatelé věří, že atrakce přiláká až 1,5 milionů  návštěvníků ročně,“ dodal Okanuta. 

Text: kos
Foto: archiv

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti