Nemocnice se chystají na rekonstrukci pokojů - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Nemocnice se chystají na rekonstrukci pokojů

Ikona

10. listopadu 2008, 23.12 | Ústecký kraj | Nové vzorové pokoje pro pacienty představila Krajská zdravotní, a.s., konkrétně v Komplexním onkologickém centru v chomutovské nemocnici. V tomto případě se jedná o dvě standardní jednotky, které se staly vzorem pro rekonstrukce ve všech pěti nemocnicích akciové společnosti.

 

Nové, vzorové pokoje představují posun komfortu pro pacienty. Měly by být nejvýše třílůžkové s vestavěným sociálním zařízením. Použité materiály na stavebních částech i v jednotlivých prvcích potřebného  vybavení  odpovídají dnešní době – důraz je přitom kladen na jednoduchost, účelnost a estetickou hodnotu. Na mnoha odděleních jednotlivých odštěpných závodů Krajské zdravotní, a.s., přinesou nejen lepší prostředí pro pacienty, ale zkvalitní také pracovní podmínky pro zdravotní a ošetřující personál.

Postupná rekonstrukce pokojů pro pacienty ve všech nemocnicích KZ, a.s., bude zahájena po ukončení výběrového řízení v prvním čtvrtletí příštího roku. Akce bude hrazena z finančních prostředků zřizovatele, kterým je Ústecký kraj.

 Text:Metropol

Foto: archiv KZ,a.s.

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti