SMUTNÁ ZPRÁVA: Odešla Eva Pilarová, zemřela v náručí svého mažela - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

SMUTNÁ ZPRÁVA: Odešla Eva Pilarová, zemřela v náručí svého mažela

Praha I Ve věku 80 let zemřela v sobotu nad ránem česká zpěvačka Eva Pilarová. Odešla v náručí svého manžela v nemocničním zařízení u řádových sester Boromejek v pražských Řepích. Příčinou skonu bylo selhání životně důležitých orgánů.

 

Eva Pilarová podlehla selhání ledvin po vleklých problémech. Ty měla od loňska, kdy upadla, zlomola si ruku a nohu. Následně se její zdravotní stav hroutil. Po nějaké době, kdy byla v domácí péči, musela zpět do nemocnice. Tam jí navštěvoval dvakrát denně její manžel Jan Kolomazník.

 

Loni v říjnu podstoupila operaci na ledvině, po které začala mít problémy s lymfou a musela být upoutána na nemocniční lůžko. K jejímu zdravotnímu stavu v poslední době nepřispěl ani odchod jejího dlouholetého kamaráda a kolegy Karla Gotta, který zemřel v říjnu.

 

"Byli jsme spolu 35 let. Je to hrozné... Odešla mi v náručí. Děkuji sestřičkám boromejkám, že mi umožnili být s ní až do jejího konce," uvedl zdrcený a obětavý Kolomazník, bývalý tanečník, který kdysi Pilarovou zachránil.

 

Když totiž onemocněla leukemií, začal o ní pečovat jako kamarád. Z krásného přátelského vzahu se zrodil vztah partnerství a nakonec se vzali. "Když jsem chodila na chemoterapie, na ozařování, neříkali jsme tomu tak, ale jdeme na sluníčko. Honza mi zakázal bavit se s lidmi v čekárně. Protože každý na vás hází své problémy a je to ještě horší. No nebýt jeho, už bych tu nebyla..," přiznala kdysi zpěvačka. 

 

Smutní z odchodu velké české zpěvačky jsou její přátelé a kolegové, jako Petra Janů, Hanka Křížková, Jan Přeučil, zpěváci Vojta Dyk, Matěj Ruppert, ale i mladý zpěvák z Hudebního divadla Karlín Tomáš Ringel. Ten s Pilarovou vystupoval řadu let a vloni, kdy na konecertě na Moravě zkolaboval a záchranka ji převezla do nemocnice, celý zbytek koncertu za ní dozpíval a sklidil obrovský obdiv. Dodatečně i od samé zpěvačky.

 

"Je mi to nesmírně líto. Stále tomu já ani celá naše rodina nemůžeme uvěřit. Evička byla úžasná profesionálka, nesmírně hodný, laskavý člověk a přitom tak na úrovni. Je nám to moc líto a moc myslíme na jejího manžela pana Honzu Kolomazníka i celou rodinu a projevujeme samozřejmě hlubokou soustrast," dodal nejen muzikálový zpěvák Tomáš Ringel, který se původně těšil na další spolupráci se zpěvačkou. "Volali jsme si, slibovali jsme si to, ale bohužel...," dodal. 

 

Otázkou je, zda bude mít Eva Pilarová veřejný pohřeb. Z důvodu nařízení vládou se její manžel "smířil" s tím, že rozloučení nebude možné. Pohřby jsou však vyňaty výjimkou a je tedy otázkou, zda a v jakém rozsahu by poslední rozloučení uspořádal. 

 

Pilarová byla věřící, chodila do kostela, měla přátele mezi kněžími. Přála by si jistě důstojné rozloučení v kostele. Nyní je otázkou, zda to bude možné. 

 

Smutné na všem je navíc to, že svou dceru Evu Pilarovou přežila její 104letá maminka Františka Bojanovská. Žije v Brně, stejně jako Pilarové syn Milan a dvě vmoučata. 

Zdroj: Metropol / foto: Jaroslav Hauer, archiv T. Ringela

Manžel Jan Kolomazník se o Evu Pilarovou velmi hezky staral

Mladý zpěvák Tomáš Ringel, který se tolik těšil na další společnou spolupráci

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34%

 

Ne

37.7%

 

Zlepšuje se to

28.3%