Tohle nikdo nechápe: Gottův obraz zase schválně někdo zničil! - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Tohle nikdo nechápe: Gottův obraz zase schválně někdo zničil!

Č. Budějovice I Ruka aby mu upadla! To přejí stovky až tisíce nejen obyvatel Českých Budějovic vandalovi, který už podruhé poničil skvěle povedené legální grafitti v Českých Budějovicích. Jde o obraz Karla Gotta. Autor jej před pár dny opravil, ale dílo bohužel nevydrželo!

 

Na zdi u cyklostezky, kudy projíždějí i procházejí stovky lidí denně, vzniklo krátce po smrti Karla Gotta takové pomyslné pietní místo. Výtvarník Jack Reyes zde namaloval Karla Gotta. Před pár dny jej černým sprejem někdo poničil. Přes obličej zpěváka nastříkal velký kříž.

 

Sotva jej Jack Reyes opravil, což nebylo vůbec jednoduché, přišel vandal znovu. "Už to opravovat nebudu. Počkám si na legální plochu, kterou mi město přidělí, kde to bude pod dohledem kamer a tam Mistra udělám znovu a ještě lepšího," říká autor, který má pocit, že ničení grafitti není útok proti zpěvákovi, ale jemu samotnému. 

 

Lidé na sociálních sítích nechápou drzost vandala, který dílo zničil. "Je to šmejd. Kdyby mu chtěla upadnout ruka," píše jedna z diskutujících. Přidávají se i další, kteří si myslí, že je to projev malého sebevědomí.

 

"Tohle udělá jen hovado, které samo nic neumí. Proč ničí něco, co se lidem líbí, mluví se o tom? No asi právě proto. Já ho tak chytit, viděl by...," píše další naštvaný obyvatel jihočeské metropole.

 

Policie sice případ zaeviduje, ale nemá koho stíhat. Za prvé se jí těžko podaří dopadnout pachatele a za další, bylo by těžké prokázat nějaký trestný čin, protože plocha je legální a může si na ní kdokoli malovat cokoli. "To ale neznamená, že musí za každou cenu něco ničit. To je barbarství," namítla i Zdenak Kociánová, která se dokonce s Gottem znala, protože kdysi tančila ve skupině, která s Mistrem jezdila po republice. 

 

Zdroj: Metropol /archiv

Takhle dílo vypadalo původně

Takto Gottův obraz poničil vandal poprvé

Tématické zařazení:

 » Aktuality