Karel Gott má konečně hrob! Je krásný, důstojný a tam, kde si to přál - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Karel Gott má konečně hrob! Je krásný, důstojný a tam, kde si to přál

Praha I Karel Gott, který zemřel 1. října po boji s akutní leukémií ve svém domě na Bertramce, má konečně svůj hrob. Na nedalekém hřbitově Malvazinky uložila vdova Ivana Gottová v pátek večer urnu s jeho ostatky do hrobu, který je krásný, důstojný a tam, kde si to Mistr sám přál.

 

Vážení a milí příznivci mého manžela, jak jsem slíbila, touto cestou vám mohu oznámit, že místo posledního odpočinku našeho milovaného Karla je dokončeno,“ napsala Ivana Gottová na stránkách svého zesnulého manžela. 

 

„Ještě jednou děkuji vám všem, kteří jste naší rodině vyjadřovali a stále vyjadřujete slova podpory a útěchy. Děkuji za všechny emaily, zprávy, dopisy, kondolenční knihy, andílky i dárky. Velmi si vašich laskavých slov vážím, jsou pohlazením pro naše bolavá srdce,“ dodala vdova a všem fanouškům svého manžela popřála krásné Vánoce a hodně zdraví a lásky.

 

Hrob na Malvazinkách, který je monumentální, je umístět na křižovatce dvou cest tak, aby k němu fanoušci dobře mohli. Aby zde bylo dostatek místa na květiny či různé dárky, které sem určitě budou nosti. Sotva se dnes hřbitov otevřel, už se k němu hrnuli první příznivci, kteří zavzpomínali na slavného zpěváka, zapálili svíčku a položili květinu. 

 

"Byl to celých více jak čtyřicet let náš soused v ulici. Byl velmi skromný, milý, přátelský. Několikrát jsme u něj byli a on u nás. To, že na tom není dobře, jsme věděli asi půl roku, ale pořád jsme doufali, že to bude dobré. Pan Karel odešel a zůstala obrovská prázdnota. Paní Ivana se o něj skvěle starala, je to statečná ženská a pořád taky máma dvou dcer. Nikdo nemá jakékoli právo ji jakkoli soudit. Díky ní pan Karel přežil tu první nemoc," svěřila se jedna ze sousedek, která už byla svíčku ráno zapálit...

 

Na Gottově hrobě, který je na hřbitově, které si on sám vybral a přál si tu jednou spočinout, nechybí detaily, jako třeba zlatý slavík sedící na pomníku, který evokuje to, že zpěvák jich měl přes čtyřicet, a že on byl právě tím snad opravdu jediným slavíkem u nás. V okolí jsou vysázené stromky, květiny a nechybí ani vánočně nazdobený jehličnan, kde nechybí ozdoby se vzkazy od dcer Karla Gotta.

 

Pro ně i pro manželku budou letošní Vánoce velmi smutné, protože budou první bez milovaného manžela a tatínka. Ovšem díky televizním, filmovým záběrům, díky nahrávkám a stovkám písniček tu bude s nimi na vždy. Ostatně, jako s každým, kdo Karla Gotta obdivoval a miloval.

 

 

 

Zdroj: Metropol /foto: archiv

Pomník hrobu Karla Gotta zdobí nádherný rytina s podobiznou, podpis i datum narození a skonu. Ale také malý zlatý slavík

V polovině října se na Žofíně s Karlem Gottem rozloučilo na 50 tisíc lidí

Karel Gott odešel navždy 1. října ve věku 80 let.

Tématické zařazení:

 » Aktuality