Maxipes Fík slaví narozeniny v Kadani - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Maxipes Fík slaví narozeniny v Kadani

Ikona

3. června 2008, 16.35 | Kadaň / Známá večerníčková postavička Maxipes Fík slaví narozeniny. Málokdo ví, že Maxipes Fík se narodil Ahníkově, nedaleké obci u Kadaně. Vesnice již neexistuje, proto Fík oslaví své 33 narozeniny v Kadani, kde se oslavy konají po čtvrté. Jeho duchovní otec, spisovatel Rudolf Čechura, který Maxipsa právě před třiatřiceti lety napsal (večerníčková verze se objevila pozdeji) měl ke Kadani blízký vztah.

 

Oslava narozenin Maxipsa Fíka je velkým dětským festivalem v ulicích celého města. Maxipes Fík byl světoběžník a odborník v mnoha směrech, budou i oslavy inspirovány mnoha jeho dobrodružstvími. Co by to ale bylo za narozeniny bez oslavence. I sám Maxipes samozřejmě přijde. A bude rozdávat podpisy a taky ceny vítězům her a soutěží. Fík v rámci oslav navštěvuje základní i mateřské školy, pořádá atletické přebory a fotbalová utrkání.

Hlavní oslavy však proběhnou v sobotu na kadaňském náměstí, kde vyroste skákací hrad, zájemci dostanou šanci si vyzkoušet hokej, upéct nějakou dobrotu a šplhat po nafukovací lezecké stěně. Blahopřát Fíkovi přejedou Gipsy.cz, Maxim Turbulenc. Herec Josef Dvořák,  který dal Fíkovi hlas a je také původem kadaňák, přijede s představením Vodník Čochtan vypravuje. Na tyto narozeniny pozval Fík Kuře, které pomáhá dětem. Na místě budou k zakoupení samolepy „Fík má rád kuře“.
Text: Tomáš Branda

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Odkazy v záhlaví webu  » Archiv novin  » Bohemia  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření