V Japonsku se tvoří fronty na nové iPhony - týden před prodejem - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

V Japonsku se tvoří fronty na nové iPhony - týden před prodejem

zdroj: archiv Metropolu

Tokio | Lidé v Japonsku už začínají tábořit před obchody, kde se za týden začnou prodávat nové modely iPhonu od firmy Apple. Jedním z nich je čtyřiačtyřicetiletý podnikatel Tecuja Tamura, který si ve středu...

 

rozložil campingovou židličku a spacák před obchodem v tokijské luxusní čtvrti Ginza, napsala agentura AFP.
    "Jsem rád, že jsem si zajistil první místo," řekl AFP, zatímco posílal na Twitter další zprávy ze svého iPhonu 4. Od doby, kdy zahájil své čekání na nový model, prý počet těch, kdo ho na této sociální síti sledují, stoupl o tisícovku. "Tím, že jsem tady, mi stoupá adrenalin. Vybral jsem si dovolenou, abych tu mohl být - a až si jako první koupím nový model, získá to všechno smysl," dodal.
    Nové iPhony půjdou v Japonsku do prodeje 20. září. Společnost Apple v úterý představila v Kalifornii nové modely; zájemcům nabídne nový špičkový model iPhone 5S a spolu s ním levnější verzi iPhone 5C.
    Apple zaznamenal pokles na lukrativním celosvětovém trhu, kde svou přítomnost posílily modely založené na systému Android, v jejichž čele je Samsung. Firma má ale nyní velkou příležitost více prorazit v Japonsku, kde poprvé modely od Applu začne prodávat největší mobilní operátor NTT Docomo.

 

zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zajímavosti  

 » Technika  » Technika