Divadélko Radka Brzobohatého chystá premiéru Cyrana - Kultura - Český Metropol

Kultura

Divadélko Radka Brzobohatého chystá premiéru Cyrana

Praha I Divadélko Radka Brzobohatého, které má stálou scénu ve Strašnickém Divadle Solidarita, se po koronavirové pauze probouzí opět k životu. A to doslova na plné pecky. Připravuje se tu jedinečné představení Cyrano.

 

Představení s hvězdným obsazením, krásnými kostýmy a frňákem, který vypadá jako opravdový, bude mít premiéru 16. září. V hlavních rolích nádherného historického příběhu plného hrdosti, lásky, který nikdy nezestrárne, o muži bez bázně a hany, diváci uvidí coby Cyrana Vojtěcha Eflera, kterého  znají i ze seriálů, předně jako kapitána Janáka z Ordinace v Růžové zahradě, ale i z rádia.

 

Dále na jevišti uvidí také hvězdu seriálu Slunečná Evu Burešovou, dále Irenu Máchovou, Vileminu Marhoulovou, herce a moderátora Mirka Šimůnka, Martina Sochora, Jiřího Chvalovského. V roli Kristiana se představí David Gránský. Vedle něj se objeví ale i hvězda teenagerů, jeho bratr, zpěvák a influencer Tom Sean, o němž se hovoří jako o „českém Justinu Bieberovi“. A taky si vyzkoušel umělý frňák Cyrana, ostatně, jako každý v souboru.

 

Než se ale herci sešli na kostýmové zkoušce k představení autorské dvojice Lubomíra Feldeka a Ondřeje Brzobohatého, čekala režisérku a herečku Hanu Gregorovou velká piplačka. Doslova ručně ušila novou oponu.

 

„Byly to takové malé galeje. Představte si látku 10x5 metrů, k tomu volán, tkaloun, na který se to zavěšuje. Byly to hodiny a hodiny práce, ale bavilo mě to a těší mě, že s novou sezónou, máme krásné nové představení a taky novou oponu,“ prozradila s úsměvem „divadelní krejčová“, ale jinak režisérka a herečka Hana Gregorová, která se žádné práce nebojí.

 

I ona se představila v krásném kostýmu od svého kamaráda, spolužáka a téměř člena rodiny, renomovaného kostýmního návrháře Josefa Jelínka. Masky, především velký nos Cyranovi - Vojtěchu Eflerovi, vytvořil špičkový filmový a divadelní maskér David Šesták.

 

„Jsem se sám sebe až úplně lekl. S tím nosem se nepoznávám ani já sám,“ prohlásil skoro dvoumetrový herec Vojtěch Efler, jehož divadelní frňák vypadá, jak kdyby ho měl od narození.

 

„Já bych Vojtu nepoznala. Kdybych ho takhle někde potkala, nepoznám ho,“ dodala Hana Gregorová, kterou čeká s jejím týmem Divadélka Radka Brzobohatého ještě mnoho zkoušení.

 

„Premiéru máme 16. září večer a tímto všechny srdečně zvu. Pak s tím samozřejmě budeme jezdit po republice. Jsme moc rádi, že se ta korona-doba už uvolnila a snad konečně budeme moct volněji dýchat, zkoušet a hlavně hrát. Myslím, že korony bylo dost a teď hurá do života  a do divadla,“ zavelela Gregorová.

 

„Je to super pocit mít na sobě zase kostým a stát na divadelních prknech po tom skoro čtvrt roce pauzy. Moc mi to - a nám všem - chybí. Moc se těším na premiéru, nejenom kvůli tomu frňáku,“ svěřil se Vojta Efler.

 

„Já v Cyranovi představuji Roxanu a jsem taky moc ráda, že zase začneme hrát pro diváky. Konečně zase začneme normálně žít,“ prozradila i hvězda primáckého seriálu Slunečná Eva Burešová.

 

V kostýmu to moc sluší i Mirku Šimůnkovi, kterého diváci znají z pohádek Zdeňka Trošky, z filmů, ale i jako televizního moderátora. „Jsem rád, že se věci vrací do starých kolejí a snad už bude jenom líp. Malilinko jsem přibral, ale za čtrnáct dní to cvičením zase dám do formy. Moc se těšíme na diváky a představení Cyrano bude zkrátka to, na co musíte přijít,“ zve charismatický, urostlý Šimůnek.

 

„Ta pauza byla dlouhá, ale já jsem nabral sil, energie. Chodili jsme se ženou na pětikilometrové procházky, dělali si doma dobrá jídla. Mám asi štěstí, že se to na mé postavě nějak výrazně nepodepsalo, takže do kostýmu jsem se v pohodě vešel,“ podotkl spokojeně David Gránský. Vedle něj se objeví i jeho bratr Tomáš, jinak známý jako zpěvák a infliencer Tom Sean, po němž šílí teenageři, hlavně teenagerky.

 

„Tomáš je bezva kluk, moc hezky zpívá a jeviště mu sluší,“ dodala Hana Gregorová, která má celé představení na povel.

 

CYRANO:

Nádherný historický příběh plný hrdosti a lásky, který nikdy nezestárne! Cyrano – muž bez bázně a hany – je legendární postavou, symbolem cti, odvahy a mužnosti, Gaskoněc s proslule dlouhým nosem, který se na smrt zamiluje do své sestřenice Roxany. Své city se jí ale neopovažuje přiznat, a tak smutně přihlíží, jak se Roxana zhlédne v krásném, ale hloupém Kristianovi… Touha a nenaplněná láska na pozadí válečných bojů…

 

 

Zdroj: Metropol / foto: Jaroslav Hauer, arcchiv Divadélko RB

Takhle maskér David Šesták lepil Vojtovi Eflerovi cyranovský frňák

Takhle Davida Gránského oblékali do kostýmu

David se svým bratrem Tomem Seanem

Cyrano a jeho kolegové

Hana Gregorová v kostýmu od Josefa Jelínka

Hana Gregorová pomáhá herečce do paruky

Diváci se mají opravdu na co těšit

Krásná Eva Burešová jako Roxana

Každý si chtěl vyzkoušet cyranovský nos

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Kultura  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření