Silnice získala cenu Ministerstva dopravy - ODM 2016 - Český Metropol

ODM 2016

Silnice získala cenu Ministerstva dopravy

zdroj: Alena Marešová

Plzeň | Silnice v národním parku Šumava mezi Srním, Antýglem a Modravou obdržela Cenu Ministerstva dopravy ČR v kategorii silniční a dálniční stavby do 150 milionů Kč za rok 2016. V úterý 22. srpna 2017 získané...

 

ocenění předal náměstek hejtmana pro oblast dopravy zhotovitelům a projektantům stavby.
„Nová komunikace“ se budovala dva roky a podíleli se na ní dva zhotovitelé a dvě projekční společnosti. Na krajském úřadě si ocenění z rukou náměstka Pavla Čížka převzali zástupci dvou firem, a to Robert Vorschneider za společnost VALBEK, spol. s r. o., a Martin Havlík za společnost PONTEX, spol. s r. o. 
"Ocenění nás velmi potěšilo a věřím, že je motivací pro firmy, které se na stavbě podílely. Realizace obou staveb je krokem ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy na významné komunikaci v turisticky atraktivní lokalitě národního parku Šumava a mohu slíbit, že to není poslední stavba v této lokalitě,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavel Čížek.
Zhotovitelem stavby byla společnost BERDYCH plus spol. s r. o. se sídlem v Rokycanech a společnost Silnice Klatovy a.s., zpracovatelem projektu společnost PONTEX spol. s r. o. a VALBEK spol. s r. o. se sídlem v Plzni. „Celkové náklady stavby, kterou financoval Plzeňský kraj prostřednictvím Správy a údržby silnic Plzeňského kraje, příspěvkové organizace, činily 46 milionů Kč,“ dodal Pavel Panuška, generální ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraje. 

Zdroj: Alena Marešová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Doprava  

 » ODM 2016  

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

29.7%

 

Ne

25.9%

 

Je mi to jedno

21.5%

 

Nemám k tomu dost informací

22.8%