Sev.en EC sčítá škody - Pardubický - Český Metropol

Pardubický

Sev.en EC sčítá škody

zdroj: Romana Tolašová

Chvaletice | Práce na obnově elektrárny Chvaletice pokračují i přes soudem vyhlášený úpadek hlavního dodavatele. „Po odstoupení od smlouvy a převzetí řízení stavby připravujeme závěrečný účet za neúspěšné...

 

působení Královopolská RIA při obnově elektrárny. Již nyní je zřejmé, že naše finanční nároky za škody způsobené dodavatelem dosáhnou přinejmenším stovek milionů korun,” sdělila mluvčí společnosti Sev.en EC Gabriela Sáričková Benešová. 
Královopolská RIA měla původně předat hotové a funkční bloky elektrárny téměř před rokem, nyní se snaží chránit před věřiteli návrhem na reorganizaci. Sev.en EC tak vznikly v důsledku neschopnosti Královopolské RIA dokončit dílo ve sjednaných termínech značné škody, které bude po dodavateli vymáhat, stejně jako smluvní pokuty a náklady na odstranění rozsáhlých nedodělků a závažných vad, které na stavbě vznikly. „Jsme znepokojeni snahou vedení Královopolská RIA svalit vinu za úpadek své firmy na někoho jiného, nebo dokonce poškodit své subdodavatele. Protože Královopolská RIA nebyla schopna stavbu dokončit ve smluvním termínu, logicky si tak nemůže nárokovat úhradu celkové ceny díla,“ dodává Sáričková Benešová.
 
V tuto chvíli práce na obnově elektrárny pokračují pod přímým vedením managementu elektrárny Chvaletice. „Dokončení prací splňujících parametry obnovy a nové ekologické předpisy EU platné po roce 2020 předpokládá management v řádu měsíců,“ doplňuje mluvčí.

Zdroj: Romana Tolašová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Pardubický  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

37.1%

 

Ne

37.1%

 

Zlepšuje se to

25.9%