Kvůli větru zaznamenali hasiči v Olomouckém kraji již 70 výjezdů - Olomoucký - Český Metropol

Olomoucký

Kvůli větru zaznamenali hasiči v Olomouckém kraji již 70 výjezdů

zdroj: archiv Metropolu

Olomouc | Hasiči v Olomouckém kraji stále zasahují kvůli popadaným stromům či uvolněným krytinám, které má na svědomí silný vítr. Od čtvrtka do dnešního rána už sedmdesátkrát vyjížděli, především na...

 

Přerovsku. Kvůli dešti ale do terénu zatím nemuseli. Spadlé stromy dnes ráno zastavily provoz na železniční trati mezi Hanušovicemi a Starým Městem pod Sněžníkem. Při událostech souvisejících s počasím nebyl nikdo zraněn.
    "Nejvíce výjezdů měli hasiči na Přerovsku, naopak nejklidnější noc zažili hasiči na Prostějovsku. Stejně jako celý čtvrtek vyjížděli převážně k popadaným stromům a větvím na komunikace, ke stromům spadlým na rodinné domy, ve dvou případech zajišťovali střešní krytiny a utržené dráty elektrického vedení," řekla dnes ČTK mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.
    Silný vítr ráno vyvrátil stromy na regionální železniční trať mezi Hanušovicemi a Starým Městem pod Sněžníkem. "Zajistili jsme náhradní dopravu autobusy. Trať by měla být zprovozněna zhruba v poledne," řekla ČTK mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. V ostatních částech Olomouckého kraje silný vítr železniční dopravu zatím nezkomplikoval.
    V noci na dnešek zasahovali hasiči například ve Velkých Losinách na Šumpersku, kde se na dvoupatrovém rodinném domě utrhla střešní krytina. "Asi polovina střechy byla srolovaná a vytržená ze zdi. Kvůli silnému větru hasiči nemohli použít výškovou techniku, proto střechu provizorně zajistili a s majitelem dohodli, že oprava přijde na řadu za denního světla a uklidnění větru," doplnila mluvčí. Podobnou situaci řešili hasiči časně ráno také v Lipníku nad Bečvou, kde se střešní krytina uvolnila na jednopatrovém rodinném domě.
    Ráno vyráželi hasiči také například do Stříteže nad Ludinou, kde strom přetrhl dráty elektrického vedení u rodinného domu, do Domašova nad Bystřicí, kde spadl strom na telefonní dráty, nebo do Radíkova, kde spadl strom na chatu. "Hasiči stále vyrážejí do terénu, lidé cestující do práce nám nyní hlásí další události. Předpokládám, že dopoledne budou stále v terénu," dodala Hacsiková.
    Kvůli dešti zatím hasiči nezaznamenali žádné potíže. V Olomouckém kraji není podle dispečera Povodí Moravy hlášen na tocích žádný povodňový stupeň.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Olomoucký