ČD dál posilují linku Praha – Ostrava o další vozy - Moravskoslezský - Český Metropol

Moravskoslezský

ČD dál posilují linku Praha – Ostrava o další vozy

zdroj: ČD

Praha | České dráhy od pátku 20. října posílily expresní spojení Prahy s Ostravskem o další vozy. Během podzimu přitom již několik nových posilových vozů na různých linkách zavedly. Zájem o cestování s národním...

 

dopravcem navzdory konkurenci na železnici roste. Za 8 měsíců letošního roku přepravil o 1,9 milionu cestujících více a lidé s ním ujeli o 213 milionů kilometrů více než v loňském roce.
„Také v letošním roce zaznamenáváme kontinuální růst počtu cestujících hlavně v dálkové a příměstské dopravě, proto jsme přistoupili k mimořádnému posilování dalších vlaků během platného jízdního řádu,“ říká v souvislosti s aktuálním posílením linky Praha – Ostrava Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za osobní dopravu. „Více vozů jsme zařadili už od 15. října do vlaku Csárdás pro posílení dopravy mezi Prahou a Brnem a do vlaku Hradišťan pro cesty mezi Prahou, střední Moravou a Slováckem. Od tohoto pátku posílíme také InterCity Opava z Prahy na severní Moravu a přímé nedělní spojení Opavy s Prahou expresy Vladislav Vančura a Roháče o dva vozy s kapacitou přibližně 120 míst,“ doplňuje Michal Štěpán. 

Zdroj: ČD

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Doprava  

 » Kraje  » Praha  

 » Kraje  » Moravskoslezský  

 » Kraje  » Pardubický