Policie: Student v Opavě řídil dva roky pěstování marihuany - Moravskoslezský - Český Metropol

Moravskoslezský

Policie: Student v Opavě řídil dva roky pěstování marihuany

zdroj: archiv Metropolu

Opava | Kriminalisté odhalili devítičlennou skupinu, která v Opavě v několika bytech a rodinných domech pěstovala marihuanu. Za dva roky vyprodukovala asi deset kilogramů usušené hmoty. Vše řídil pětadvacetiletý...

 

student vysoké školy, uvedla policie. Pěstírny provozoval jako firmu, zisk zpátky investoval do dalšího vybavení a pěstíren, řekl dnes novinářům policista Adam Suchánek.
    Podle kriminalistů byly pěstírny velmi dobře vybavené. Mladý muž nakoupil speciální stany, které zadržovaly vlhkost. Byty navíc byly speciálně odvětrané. Sousedé tak neměli tušení, co se v nich děje. Členové skupiny pěstovali marihuanu i v rodinných domech. V nich bydleli například společně s rodiči, kteří činnost tolerovali.
    "Při zatýkání jsme spolupracovali se zásahovou jednotkou. Jeden z pachatelů byl ozbrojen. Zbraň ale nepoužil," uvedl Suchánek. Dodal, že při domovních prohlídkách policisté zajistili 170 rostlin a čtyři kilogramy usušené hmoty. "Odhadujeme, že během dvou let vyprodukovali obvinění asi deset kilogramů marihuany. Jejich výdělek se pohyboval ve statisících," řekl.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Moravskoslezský