Bratranci dostali za útok na Hrůzu tři roky vězení a podmínku - Moravskoslezský - Český Metropol

Moravskoslezský

Bratranci dostali za útok na Hrůzu tři roky vězení a podmínku

zdroj: archiv Metropolu

Ostrava | Ostravský krajský soud dnes poslal Patrika Kaifáše, který loni v létě uhodil pěstí zpěváka Michala Hrůzu, na tři roky do vězení. Hrůzovi, jenž byl po incidentu několik dní v bezvědomí, musí podle rozsudku...

 

zaplatit skoro půl milionu korun. Kaifášův bratranec Nikolas Agoratsios, další účastník konfliktu, dostal roční podmínku s odkladem na 2,5 roku. Po tuto dobu má soudem zakázáno pít alkohol. Incident se stal loni v červenci před jedním klubů ve Stodolní ulici.
    Po Kaifášově ráně zpěvák upadl a utrpěl vážné zranění hlavy. Podstoupil náročnou operaci a teprve v tyto dny začal zase vystupovat. Kaifášovi hrozilo vězení od pěti do 12 let. Obžalován byl z vydírání. Útokem chtěl podle žalobce Hrůzovi zabránit v zavolání policie. Podle soudu se to ale u nepotvrdilo, právní kvalifikaci tedy zmírnil.
    Podle rozhodnutí soudu má Kaifáš zaplatit zpěvákovi téměř 500.000 korun jako odškodnění za bolestné. Dalších více než 30.000 korun mají zpěvák a jeho manželka dostat za náklady spojené s pobytem Lindy Hrůzové v Ostravě v době, kdy byl Hrůza v nemocnici. Přes 380.000 má dostat pojišťovna jako náhradu za léčbu zpěváka. Zbytek Hrůzových finančních nároků ve výši 2,1 milionu korun bude řešit civilní soud.
    Agoratsios rozsudek přijal a už v soudní síni se vzdal práva na odvolání. Stejně se rozhodl i státní zástupce David Bartoš, který pro něj podmínku požadoval. Lhůtu na rozmyšlenou si ponechal Kaifáš. Podle jeho právního zástupce Tibora Rovňáka přicházel v úvahu i podmíněný trest. "Soud mohl s ohledem na nízkou intenzitu útoku uložit tříletý trest s pětiletou zkušební dobou. Proto budeme zvažovat odvolání," uvedl advokát. Podle něj by podmínka prospěla i tomu, že by Kaifáš mohl lépe a rychleji splácet způsobenou škodu.
    Žalobce Bartoš původně oba mladíky vinil z vydírání. Útokem prý chtěli zamezit přivolání policie. Soud tuto právní kvalifikaci ponechal jen u Agoratsiose. Kaifáš byl odsouzen za ublížení na zdraví. Podle soudu se neprokázalo, že by Kaifáš věděl o tom, že Hrůza chce přivolat policii. "Je pravděpodobné, že jen zahlédl konec potyčky mezi Agoratsiosem a poškozeným. Reagoval tak, že Hrůzu udeřil pěstí," řekl předseda senátu.
    Při hlavním líčení se změnil i děj incidentu. Původně se mluvilo o dvou útocích na Hrůzu. Podle předsedy senátu ale byly tři situace, kdy odsouzení přišli se zpěvákem do kontaktu. Bratranci se na ulici postrkovali a váleli po zemi. Na počátku podle soudu zřejmě Kaifáš Hrůzu nechtíc udeřil. Za to se mu druhý obžalovaný omluvil. Omlouvala se mu i další svědkyně. Hrůza asi chtěl přivolat policii. Což se ale Agoratsiosovi nelíbilo a udeřil jej otevřenou dlaní. Vzápětí Kaifáš zaútočil pěstí.
    Případ ještě může mít dohru. Žalobce Bartoš zvažuje obvinění Agoratsiose z křivé výpovědi. U soudu uvedl, že na něj policie činila nepřiměřený nátlak. Okolnosti daného výslechu proto chce nechat prověřil Generální inspekcí bezpečnostních sborů.
    Incident se odehrál loni 17. července. Agoratsios se přiznal a svou výpovědí usvědčil druhého obžalovaného, který tvrdí, že si nic nepamatuje. Po útoku zůstal zpěvák v bezvědomí. První pomoc mu poskytovali svědci. Jedna z dívek situace využila a ukradla zpěvákův mobilní telefon.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Moravskoslezský