Soud opět projedná případ bývalého hokejisty Čechmánka obžalovaného z podvodu - Zlínský - Český Metropol

Zlínský

Soud opět projedná případ bývalého hokejisty Čechmánka obžalovaného z podvodu

8. prosince 2021, 06.09 | Zlínský krajský soud dnes začne znovu projednávat případ bývalého hokejového reprezentanta Romana Čechmánka. který se podle obžaloby při svém neúspěšném podnikání dopustil podvodu se škodou přesahující 15 milionů korun

 

Krajský soud v minulosti Čechmánka už třikrát obžaloby zprostil, nepodařilo se podle něj prokázat, že by obžalovaný měl v úmyslu obohatit sebe či někoho jiného. Jeho rozsudek však dvakrát zcela a naposledy částečně zrušil olomoucký vrchní soud a vrátil věc zpět k projednání do Zlína.

 

Podle obžaloby se olympijský vítěz z Nagana podvodu dopustil mezi lety 2011 až 2014, především v souvislosti s výstavbou minipivovaru ve Zlíně a přestavbou bytového domu v Holešově. Státní zástupce uvedl, že obžalovaný uzavíral smlouvy a dohody se záměrem získat majetkový prospěch, přestože jeho tíživá finanční situace mu nedovolovala je plnit. Na základě smluv odebíral služby, stavební materiál a bytové či restaurační vybavení. Padesátiletý Čechmánek snahu o podvod dlouhodobě odmítá. Už dříve uvedl, že neměl důvod nikoho okrást a nikdy nepřemýšlel nad tím, že by se chtěl na někom obohatit.

 

Bývalý hokejista si na podnikání půjčoval peníze od známých, měl úvěry u bank. Minipivovar s restaurací ve Zlíně musel po roce fungování zavřít. Přestavbu domu v Holešově nedokončil. Koupil také bývalý domov důchodců v Prostějově, investoval do developerského projektu v Chorvatsku, vlastnil byty ve Zlíně a v Čeladné. Jeho dluhy dosáhly desítek milionů korun. Od roku 2013 byl Čechmánek v insolvenci, o rok později vyhlásil soud konkurz na jeho majetek.

Zdroj: ČTK

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Sport  

 » Kraje  » Zlínský