Kraj podpoří vznik společenského centra ve Vizovicích - Zlínský - Český Metropol

Zlínský

Kraj podpoří vznik společenského centra ve Vizovicích

zdroj: archiv Metropolu

Zlínský kraj | Dotací ve výši 199 000 korun přispěje Zlínský kraj na dokončení stavebně technických úprav Společenského centra v budově Farního domu ve Vizovicích. „Toto víceúčelové zařízení přispěje k rozvoji...

 

společenského, kulturního a duchovního života všech skupin obyvatel města i jeho okolí. Bude to místo setkávání dětí a mládeže, zázemí pro činnost klubu maminek či společenství manželů. Farní dům je také využíván pro tvořivé dílny, veřejné přednášky, kurzy, výstavy i jiné akce,“ řekl radní Miroslav Kašný, zodpovědný za kulturu, památkovou péči, spolupráci s církvemi, mládež a sport.
 
Opravou přízemních prostor Farního domu vzniknou dvě místnosti Společenského centra a upraví se přiléhající nádvoří, kterým se do tohoto prostoru může vstupovat. „Realizací projektu se zkvalitní organizace a servis pro široké spektrum akcí a především se rozšíří prostor pro neformální společenská setkávání, a tím se posílí celková kapacita zařízení. Jde o záměr prospěšný z hlediska dalšího rozvoje komunitního života v regionu,“ dodal radní. Město Vizovice přispělo částkou 80 000 korun, farnost věnovala 207 000 korun.

Zdroj: Helena Mráčková

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Zlínský