Zlínský kraj omezí pohotovost v Bystřici pod Hostýnem a Val. Kloboukách - Zlínský - Český Metropol

Zlínský

Zlínský kraj omezí pohotovost v Bystřici pod Hostýnem a Val. Kloboukách

zdroj: archiv Metropolu

Zlín | Zlínský kraj omezí provoz lékařské pohotovostní služby v Bystřici pod Hostýnem na Kroměřížsku a Valašských Kloboukách na Zlínsku. Důvodem je to, že tam podle analýzy využívá pohotovost málo lidí, chybí...

 

také lékaři, řekl dnes novinářům hejtmanův náměstek Lubomír Nečas (SPOZ).
    Změny začnou platit od července. V Bystřici se zkrátí provoz pohotovosti o víkendech a svátcích, fungovat bude od 10:00 do 18:00, doposud bylo otevřeno od 08:00 do 20:00.
    "Návštěvnost v těchto okrajových hodinách byla minimální," podotkl Nečas. Ve všední den nebude pohotovost fungovat vůbec. "Téměř nikdo ji nevyužíval," uvedl náměstek. Lidé z Bystřice podle Nečase často jezdí na pohotovost do nemocnic ve Zlíně nebo Kroměříži, kde je lepší odborné zázemí.
    Stejně bude omezen víkendový provoz pohotovosti ve Valašských Kloboukách, zůstane tam však stejný režim ve všedních dnech, kdy je otevřeno od 17:00 do 20:00.
    Kraj omezením provozní doby pohotovostí ušetří téměř půl milionu korun ročně. "Nejde ani tak o finanční úsporu jako o personální. Nemáme dostatek lékařů, kteří by to sloužili, pro ně jsou tyto služby náročné, ten den normálně pracují v ordinacích a druhý den opět nastupují," uvedl Nečas. Další redukci pohotovostí kraj nyní nezvažuje, dosavadní režim platil deset let.
    Lékařská pohotovost funguje ve Zlínském kraji v nemocnicích ve Zlíně, Kroměříži, Uherském Hradišti, Vsetíně a Valašském Meziříčí. V dalších městech, kromě Bystřice a Valašských Klobouk také v Rožnově pod Radhoštěm a Uherském Brodě, ji zajišťuje zdravotnická záchranná služba.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zdraví  » Zdraví  

 » Kraje  » Zlínský