Žena z Uherskohradišťska prodala otcovy pozemky bez jeho vědomí, hrozí jí 5 let - Jihomoravský - Český Metropol

Jihomoravský

Žena z Uherskohradišťska prodala otcovy pozemky bez jeho vědomí, hrozí jí 5 let

14. prosince 2021, 12.54 | Žena z Uherskohradišťska prodala podle policie otcovy pozemky bez jeho vědomí a protiprávně si tak přišla na stovky tisíc korun. Kriminalisté pětadvacetiletou ženu obvinili z podvodu a z padělání a pozměnění veřejné listiny. Hrozí jí až pětileté vězení, sdělila dnes ČTK policejní mluvčí Milena Šabatová.

 

K nápadu, jak rychle a bez práce přijít k penězům, přivedla podle mluvčí ženu její špatná finanční situace. "Rozhodla se prodat otcovy pozemky, ovšem bez jeho vědomí. Nejprve zfalšovala plnou moc, ve které ji měl otec zmocnit k prodeji pozemků. Poté oslovila muže, který měl tyto pozemky již nějakou dobu pronajaté, zda by je nechtěl odkoupit. Muž samozřejmě souhlasil," uvedla Šabatová. Kupní cenu 400.000 korun poslal na ženou uvedený účet.

 

Manžel ženy se podle ní divil, kde najednou vzala tolik peněz. "Ta ho odbyla odpovědí, že peníze poslal na účet její otec. Během měsíce se podvodem nabyté peníze velmi rychle rozkutálely. Manželé je použili například pro splacení dluhů, na koupi vozidla, elektroniky, ale třeba i na zkrášlovací procedury," uvedla mluvčí.

 

Na nesrovnalost týkající se pozemků se přišlo ve chvíli, kdy jejich nový majitel podal návrh na vklad nemovitosti do katastru. Při řízení se podle policie zjistilo, že plná moc je zfalšovaná. Komisař z oddělení hospodářské kriminality proto ženu v uplynulých dnech obvinil nejen z podvodu, ale i z padělání a pozměnění veřejné listiny.

Zdroj: ČTK

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Jihomoravský