Brněnskou premiéru hry Věra s Ivanou Chýlkovou v titulní roli uvede Divadlo Bolka Polívky - Jihomoravský - Český Metropol

Jihomoravský

Brněnskou premiéru hry Věra s Ivanou Chýlkovou v titulní roli uvede Divadlo Bolka Polívky

zdroj: 2media.cz

Brno | Ironická komedie Petra Zelenky Věra je sondou do zábavního průmyslu a cynické doby, která pokrytecky hlásá, že cynismus už není v módě. Příběh o výsluní a pádu ambiciózních jedinců režírovala Alice...

 

Nellis, v titulní roli se objevuje výrazná Ivana Chýlková. Na jevišti jí sekundují a do několika hereckých poloh se převtělují: Bolek Polívka, Marika Šoposká, Jana Stryková, Martin Pechlát či Roman Zach, Petr Stach nebo Kryštof Hádek, Sabina Remundová a Martin Kubačák. Inscenace vznikla jako koprodukce pražského divadla Studia DVA a brněnského Divadla Bolka Polívky. Brněnskou premiéru bude mít představení 4. listopadu od 19.00. 
Hlavní hrdinkou hry je ambiciózní workoholička Věra (Ivana Chýlková), jež je ředitelkou úspěšné castingové agentury. Rodinu i vztahy kvůli svému vytížení zanedbává, práce je pro ni na prvním místě. Jak se její život změní, když náhle přijde o středobod svého vesmíru? 
Vážná, ale přesto komediálně laděná inscenace nabízí zajímavé herecké příležitosti – kromě Ivany Chýlkové herci a herečky ztvárňují několik různých postav. Výrazná scénografie Matěje Cibulky pak pracuje s působivými projekcemi, a tak se na jevišti mohou skoro až filmově střídat prostředí castingové agentury, baru, hřbitova či psychiatrické léčebny. 
Hra Petra Zelenky, která byla v Čechách poprvé pod názvem Job Interviews uvedena v Jihočeském divadle v roce 2014, zabodovala i na zahraničních divadelních scénách. Pod názvem Vera byla v loňském roce premiérově uvedena také ve Francii, v divadle v normandském městě Caen. Hrála se rovněž ve známém pařížském divadle Théâtre des Abbesses. Z dřívějších prací Petra Zelenky připomeňme například jeho hru Příběhy obyčejného šílenství, které později vtisknul také filmovou podobu. 
Do konce roku 2017 budou mít brněnští diváci možnost zhlédnout představení Věra v Divadle Bolka Polívky ještě 6. 11. a 7. 12. 
 
Osoby a obsazení  
Věra: Ivana Chýlková 
její otec, terapeut, soused: Bolek Polívka 
bratr, fotograf: Martin Pechlát / Roman Zach 
manžel, policista: Martin Kubačák 
švagrová, manažerka Beáta: Jana Stryková 
sekretářka, neteř, barman, žena na hřbitově: Marika Šoposká 
manažer Paul, herec Bob: Petr Stach / Kryštof Hádek 
herečka Magda, pečovatelka: Sabina Remundová 
 
 
Autoři a inscenační tým 
Autor: Petr Zelenka 
Režie: Alice Nellis 
Scéna: Matěj Cibulka 
Kostýmy: Katarína Hollá 
Hudba: Jan Ponocný 
Projekce: Michal Mocňák a Matěj Cibulka
Produkce: Alžběta Steinerová 
Asistent produkce: Zuzana Čičo Kulifay 
Světla: Petr Olša 
Zvuk: Martin Sochůrek 
Nápověda: Markéta Řezáčová, Irena Fuchsová 
Garderoba: Alena Kočová 
Rekvizity: Tereza Weigová 
Technika: Jiří Procházka a spol. 
Výroba scény: SCENOGRAFIE s. r. o. 
 
Inscenace vznikla v koprodukci Divadla Bolka Polívky s divadlem Studio DVA
Délka 2h 20 min včetně přestávky

Zdroj: Simona Andělová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Kultura  

 » Kraje  » Jihomoravský