Brno: Zakončení sezony láká na pestrý program - Jihomoravský - Český Metropol

Jihomoravský

Brno: Zakončení sezony láká na pestrý program

zdroj: Automotodrom Brno

Brno | Motorkáři míří zakončit sezónu na Masarykův okruh. Tuto sobotu 14. října se pokusí překonat rekord v počtu motocyklů, které se v jednu chvíli objeví na dráze. Součástí Motoshow rekordu je i letos vzpomínková...

 

jízda za zesnulého pilota MotoGP Marca Simoncelliho. Příznivci jedné stopy se v rámci akce mohou těšit na řadu doprovodných aktivit včetně dvoudenních jízd veřejnosti. 
Motoshow rekord je letos poprvé dvoudenní. V pátek motorkáře čekají celodenní placené jízdy po dráze, stejnou aktivitou program odstartuje i v sobotu. Celá akce vyvrcholí sobotním pokusem o rekord. Hodnota aktuálně platného rekordu z roku 2014 čítá 3 795 motocyklů. „Chceme dát všem fanouškům motocyklů příležitost symbolicky zakončit celou sezónu. Je fascinující, kolik jich každoročně i v tuto část roku dorazí. To jenom ukazuje, jak soudržnou komunitou motorkáři jsou. Nezbývá než doufat, že vyjde počasí, aby si program užili na sto procent,“ doufá výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. 
V čele kolony pojedou osobnosti českého motocyklového prostředí, letos si účast nenechá ujít třeba Josef „Sršeň“ Šiler, Karel Táborský nebo přední tuzemský motocyklový kaskadér Adam „Special“ Peschel. Společně s nimi v přední řadě pojedou závodní naděje z minibikové akademie Masarykova okruhu a na ni navazujícího Brno Circuit Junior Racing Teamu. 
Pokus o rekord se už tradičně pojede zároveň jako vzpomínková jízda za Marca Simoncelliho, který nepřežil tragickou havárii při malajsijském závodě MotoGP v roce 2011. Vjezd na dráhu není nijak limitován typem stroje. „Dorazit mohou lidé téměř na čemkoliv, výjimkou nebývají malé skútry, nejrůznější historické motocykly a podobně,“ dodává Ulmanová. Jedinou podmínkou tak zůstává vyhovující technický stav stroje. 
Motoshow rekord je přístupný i veřejnosti, pro diváky bude zdarma otevřena tribuna C, na které zároveň mohou zaparkovat automobil.

Zdroj: Automotodrom Brno

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Auto  

 » Kultura  » Kultura  

 » Kraje  » Jihomoravský