Na Masarykův okruh míří vozy Formule 1 - Jihomoravský - Český Metropol

Jihomoravský

Na Masarykův okruh míří vozy Formule 1

zdroj: Automotodrom Brno

Brno | Na atraktivní závodní sérii formulí BOSS GP se při závodním víkendu Masaryk Racing Days mohou fanoušci motorsportu těšit i letos. O víkendu 9. a 10. září na Masarykův okruh do Brna dorazí i držitel...

 

současného traťového rekordu Ingo Gerstl se svým F1 vozem Toro Rosso STR1. Celkem se na startovní rošt postaví 15 rychlých monopostů.
V předběžné startovní listině jsou zapsány tři vozy F1. Doplní je další monoposty z nejprestižnějších světových sérií jako GP2 nebo AutoGP. Největším favoritem na vítězství je opět Ingo Gerstl. Rakouský pilot má šanci překonat svůj rekord z roku 2015, kdy nejrychlejší kolo zajel v čase 1:39,093. „Při loňské kvalifikaci do závodu BOSS GP se Gerstlovi podařilo čas stlačit o další necelé tři vteřiny a zároveň pokořit hranici průměrné rychlosti 200 km/h na kolo. Nicméně traťový rekord může být přepsán pouze časem, který pilot zajede v ostrém závodě, proto zůstal rekord nezměněn. Rozhodně se dá předpokládat, že oficiálně nejrychlejší čas Masarykova okruhu bude Gerstl atakovat i letos,“ vysvětluje manažerka závodů Masaryk Racing Days Jana Božková.
Za volant svého monopostu Dallara GP2 opět usedne i Češka Veronika Cichá, která je stejně jako loňský rok jedinou závodnicí na startovním roštu v rámci všech na víkend vypsaných klání.
Kromě závodu BOSS GP se víkend Masaryk Racing Days ponese především ve znamení souboje středoevropské okruhové elity o mistrovské tituly. Brněnským závodem totiž vrcholí šampionát FIA CEZ, ve kterém startují piloti cestovních a GT vozů, stejně jako dalších formulových monopostů. „Pro středoevropský okruhový šampionát jsou závody Masaryk Racing Days vrcholem a zároveň poslední bitvou letošní sezóny, čemuž odpovídají nadstandardně zaplněné startovní listiny. Například do závodu tříd D4 nad 2000 ccm a D5 je přihlášeno 37 jezdců. Divácky velmi atraktivní bude i hodinový vytrvalostní závod, ve kterém se představí vozy 24 týmů, z toho 9 českých,“ doplňuje Jana Božková. Silně obsazené bude i formulové klání divizí 2 a 3, opět s 37 piloty na gridu. Návštěvníky čekají i další doplňkové závody Porsche GT3 CCCE, FIA Swift Cup Euro a HAIGO. Celkem je do 17 závodů přihlášených 249 aut. 
Diváci se o víkendu mohou těšit na návštěvu 12 finalistek soutěže Česká MISS, které se před sobotním závodem BOSS GP ujmou role tzv. umbrella girls na startovním roštu. „Pro účastnice České MISS je to jeden ze závěrečných úkolů před finálovým večerem. Kromě toho je čeká motokárový závod na naší malé dráze, takže samy otestují své závodní schopnosti,“ popisuje marketingový ředitel Automotodromu Brno Michal Klouda.
Areál Masarykova okruhu je pro veřejnost přístupný v sobotu a v neděli, kdy budou otevřené tribuny T3 a T5, stejně jako přírodní tribuny C a F. Vstupenky na víkend návštěvníci pořídí přímo na místě. Parkování je zdarma. Na závody bude z Mendlova náměstí vypravena speciální linka MHD. Pro diváky na tribunách T3 a T5 a na přírodní tribuně C jsou připraveny velkoplošné obrazovky. Rodiny s dětmi mohou využít doprovodného programu včetně simulátoru F1, na kterém si lze projet přímo dráhu Masarykova okruhu.

Zdroj: Automotodrom Brno

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Sport  

 » Kraje  » Jihomoravský  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

35.8%

 

Ne

37.6%

 

Zlepšuje se to

26.5%