Soutěž Nejlépe opravená kulturní památka vrcholí - Jihomoravský - Český Metropol

Jihomoravský

Soutěž Nejlépe opravená kulturní památka vrcholí

zdroj: Jihomoravský kraj

Brno | Hlasování v soutěži Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje 2015 se blíží ke konci. Dosavadního SMS hlasování se dosud zúčastnilo asi 10 400 hlasujících, což je v této fázi soutěže zatím...

 

účast za všechny ročníky nejvyšší. Sdělila to mluvčí kraje Eliška Holešinská Windová.
Již od počátku svádí bitvu o první místo soutěžící památky jak v kategorii velké stavby, kostel Panny Marie Bolestné ve Sloupu a hrobka Lichtenštejnů z Vranova u Brna, tak v kategorii díla výtvarného umění, chórové barokní lavice umístěné v kostele Nejsvětější Trojice v Brně - Králově Poli a socha sv. Petra v kostele sv. Václava v Hustopečích. V kategorii drobných staveb je nyní v čele márnice židovského hřbitova v Boskovicích.
U některých dalších památek však hlasy také významně přibývají. Napětí podle dosavadních zkušeností bude trvat do poslední chvíle, například loni se o vítězích v některých kategoriích rozhodovalo v posledních minutách soutěže. Možnost poslat hlas oblíbené památce je do pátku 8. dubna do půlnoci.
Fotografie vybraných památek a doprovázející popisné texty jsou uveřejněny na webových stránkách Jihomoravského kraje https://www.kr-jihomoravsky.cz/pamatky/. Při hlasování formou SMS opět platí, že z jednoho telefonního čísla může být zaslán pouze jeden hlas. Na webové stránce soutěže je umístěn jednoduchý návod, jak při hlasování postupovat. Dle počtu obdržených hlasů se stanoví konečné pořadí a přidělí ceny. Výsledky soutěže budou vyhlášeny na přelomu dubna a května 2016.

Zdroj: Jihomoravský kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Jihomoravský