Kraj obdržel dotaci na dluh GP, Dorně ji pošle do konce března - Jihomoravský - Český Metropol

Jihomoravský

Kraj obdržel dotaci na dluh GP, Dorně ji pošle do konce března

zdroj: archiv Metropolu

Brno | Jihomoravský kraj obdržel na účet 30 milionů korun od ministerstva školství na uhrazení dluhu za část zalistovacího poplatku loňské motocyklové Grand Prix v Brně. Právníci kraje jednají s právníky...

 

promotérské společnosti Dorna, jakým způsobem peníze převést, řekl dnes ČTK jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). Vše by podle něho mělo být vyřízeno do konce března, což je termín stanovený Dornou.
    Jihomoravský kraj se do záležitosti s Velkou cenou vložil poté, co její pořadatel Automotodrom Brno loni prohlásil, že akci nebude pořádat kvůli její ztrátovosti vlivem vysokého zalistovacího poplatku kolem 70 milionů korun. Kraj přislíbil, že peníze na licenci sežene i v letošním roce a od příštích ročníků by závody pořádal sám pomocí krajské společnosti. V ní by měli zástupce kraj, město a vláda a všichni by se na úhradě zalistovacího poplatku podíleli.
    Nyní je však potřeba vyřídit dluh 30 milionů korun za rok 2014, jinak se další ročníky nepojedou. Peníze poskytla vláda, dala je kraji a ten je má poslat Dorně. "Jednáme se společností o způsobu převodu, abychom dostáli všem podmínkám ministerstva. Jednání právníků bude velmi rychlé a těším se, že do konce března budeme mít financování loňského ročníku vyřešené a s šéfem Dorny a Automotodromem budeme jednat o ročníku letošním," sdělil Hašek.
    To si přeje i Automotodrom Brno. "Je pro nás dobrá zpráva, že kraj peníze od státu na uhrazení loňského dluhu dostal. Předpokládáme, že pan hejtman bude usilovně pracovat na tom, aby bylo vše vypořádáno," řekl ČTK mluvčí Automotodromu Jiří Smetana.
    Zároveň dodal, že společnost ustanovila vyjednávací skupinu, která bude s krajem jednat o letošním ročníku. Potvrdil to i Hašek. "Máme vyjednávací tým složený z úředníků, takže už to nebude o politicích ani vedení Automotodromu. Jednání obou pracovních týmů by měla začít v příštích dnech," doplnil Hašek.
    Podle Smetany je důležité, aby se do konce března domluvil způsob financování letošního závodu. Hejtman už v minulosti přislíbil, že na letošní Grand Prix sežene peníze od státu, města a něco dá i kraj, který osloví i podnikatelskou sféru. Automotodrom podle Smetany počítá s tím, že se na úhradě zalistovacího poplatku bude podílet také.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Sport  

 » Finance  

 » Kraje  » Jihomoravský