Policie našla v domku na Břeclavsku lidské ostatky, detaily tají - Jihomoravský - Český Metropol

Jihomoravský

Policie našla v domku na Břeclavsku lidské ostatky, detaily tají

zdroj: archiv Metropolu

Dolní Dunajovice (Břeclavsko) | Policie od dnešního rána vyšetřuje nález lidských ostatků v rodinném domě v Dolních Dunajovicích na Břeclavsku. Podle neoficiálních informací jde o pozůstatky tří novorozeňat. Policie...

 

však tuto verzi zatím nepotvrdila. Na případ uvalila embargo, do pondělí podle mluvčího Bohumila Maláška zřejmě nic bližšího nesdělí. Zatím policie také nikoho neobvinila.
    "Kriminalisté aktuálně shromažďují poznatky a zjišťují veškeré informace a okolnosti nálezu. Vzhledem k tomu, že šetření je na samém počátku, nelze v tuto chvíli zveřejnit podrobnější informace," řekl ČTK policejní mluvčí Bohumil Malášek. Vyšetřovatelé musí vyslechnout obyvatele domu, případně sousedy a další svědky. V plánu je také pitva.
    Starosta Dolních Dunajovic Josef Hasník ČTK potvrdil, že v obci od časného rána zasahovala policie, a to ve značném počtu. Přesný důvod ale nezná, stejně jako další svědek zásahu, se kterým ČTK mluvila.
    Podle neoficiálních informací mohla být v místě zásahu také varna pervitinu, případně jiný zdroj chemikálií, který pomáhali likvidovat hasiči. Ti to však nepotvrdili. "Mohu sdělit pouze to, že jsme vyjeli do Dolních Dunajovic na žádost policie," uvedl mluvčí hasičů David Jirouš. Zpravodaj ČTK viděl v obci mobilní hasičskou laboratoř, do které hasiči z domu odnášeli vzorky.
    Dům podle dostupných informací obývali muž a žena. Záchranná služba podle mluvčí Barbory Zuchové dnes vyrazila do Dolních Dunajovic k ženě s nespecifikovanými obtížemi. Sanitka ji pak převezla do zdravotnického zařízení. Server Novinky.cz bez oficiálního zdroje uvedl, že ženu postihly komplikace po porodu a že se při prohlídce domku našly kromě novorozence i ostatky dalších dvou dětí.
    Pozůstatky tří novorozeňat našla policie v roce 2013 také ve Vlasaticích na Brněnsku. Podle pravomocného rozsudku je usmrtila po porodu jejich matka, těla ukryla. Odpykává si za to 22 let ve vězení. Vlasatice a Dolní Dunajovice dělí jen asi desetikilometrová vzdálenost.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Jihomoravský