Brněnské Grand Prix hrozí odejmutí dotace, projedná ji vláda - Jihomoravský - Český Metropol

Jihomoravský

Brněnské Grand Prix hrozí odejmutí dotace, projedná ji vláda

zdroj: archiv Metropolu

Praha | Závodu mistrovství světa silničních motocyklů v Brně hrozí, že přijde o třicetimilionovou dotaci pro letošní rok. Vláda dnes bude znovu projednávat uvolnění finančních prostředků, které v červenci schválila...

 

Autoklub České republiky ani pořádající Automotodrom Brno se totiž nehlásí k roli příjemce dotace, navíc není jasné, zda může situaci vyřešit žádost Jihomoravského kraje, aby byla dotace převedena na něj.
    Kvůli obavě, zda je dotace v souladu s nařízením Evropské komise, ministerstvo školství její výplatu v srpnu pozastavilo. Z podkladů, které zainteresované strany dodaly, následně vyplynulo, že se nikdo plně nehlásí k roli příjemce a s tím spjatým povinnostem vůči státnímu rozpočtu i Evropské komisi.
    Zprávu s těmito zjištěními, z nichž vyplývá vážné ohrožení již schválené dotace, dnes ministr školství Marcel Chládek předloží na jednání kabinetu. Situaci se snažil zachránit Jihomoravský kraj, který požádal o převedení dotace na sebe s tím, že ji pak přepošle promotérovi. Je však možné, že by v tomto případě rovněž šlo o nedovolenou veřejnou podporu soukromého subjektu.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Sport  

 » Kraje  » Jihomoravský