Prezident Miloš Zeman zahájil návštěvu Jihomoravského kraje - Jihomoravský - Český Metropol

Jihomoravský

Prezident Miloš Zeman zahájil návštěvu Jihomoravského kraje

zdroj: archiv Metropolu

Brno | Prezident Miloš Zeman zahájil dnes na Krajském úřadě Jihomoravského kraje třídenní návštěvu jižní Moravy. Prezident se na úřadě setká s krajskými zastupiteli, ale i starosty obcí s rozšířenou působností. Čekají...

 

ho i ředitelé škol nebo nemocnic a návštěva Univerzity obrany v Brně.
    Zemana doprovází jeho manželka Ivana Zemanová. Příjezd se obešel bez jakýchkoliv komplikací a bez účasti občanů. Při setkání se zastupiteli bude nejspíš chybět sociolog David Macek (KDU-ČSL), který na svém facebookovém profilu uvedl, že "se omluvil ze všech formálních setkání s Milošem Zemanem na jižní Moravě a raději vytáhne červenou kartu před Univerzitou obrany v Brně."
    Právě před univerzitou se totiž chtějí sejít Zemanovi odpůrci. Pořadatelům shromáždění vadí prezidentův postoj k Rusku a Číně, stejně jako jeho vyjádření k ukrajinské krizi a údajná lhostejnost k porušování lidských práv. V pozvánce na akci kritizují také jeho údajnou aroganci a rozdělování české společnosti.
    Protestní shromáždění se chystá také v Blansku, kde bude prezident odpoledne. Navštíví tam výrobce vodních elektráren ČKD Blansko Holding a následně se setká s obyvateli Blanska na centrálním náměstí Republiky.
    V úterý hlava státu navštíví Židlochovice na Brněnsku, Lednici na Břeclavsku a zúčastní se vyhlašování krajských cen v Mikulově. Ve středu stráví den v Boskovicích, kde se podívá do dětské léčebny a setká se s představiteli města a občany.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Politika  

 » Kraje  » Jihomoravský