Motocyklista Hanika dojel v tréninku na pátém místě - Jihomoravský - REGIONÁLNÍ NOVINY

Jihomoravský

Motocyklista Hanika dojel v tréninku na pátém místě

zdroj: archiv Metropolu

Brno | Motocyklista Karel Hanika vstoupil do Velké ceny České republiky v Brně pátým místem v dnešním úvodním tréninku. Další Čech v kategorii Moto3 Jakub Kornfeil byl devátý, jediný domácí zástupce v...

královské třídě MotoGP Karel Abraham zahájil víkendový program osmnáctým místem. Na divokou kartu v Moto2 startující Miroslav Popov byl poslední pětatřicátý.
    Osmnáctiletý nováček v mistrovství světa Hanika, který v předešlých dvou letech ovládl na Masarykově okruhu doprovodný závod Red Bull Rookies Cupu, zaostal v nejslabší kategorii MS o čtyři desetiny sekundy za nejrychlejším Italem Eneou Bastianinim, který zajel čas 2:08,633 minuty. Devátý Kornfeil na Bastianiniho ztratil další tři desetiny sekundy.
    První trénink kategorie MotoGP ovládl lídr MS a vítěz všech dosavadních deseti letošních závodů Marc Márquez ze Španělska, jenž absolvoval okruh nejrychleji za 1:56,803 minuty. Abraham byl pomalejší o 2,4 sekundy.
    Čtvrtý Čech na startu Popov odjel v Moto2 jen pět okruhů a z jezdců, kteří do tréninku zasáhli, byl poslední. Za nejrychlejším Italem Francem Morbidellim zaostal o více než pět sekund.
    Dnes odpoledne čeká závodníky ještě jeden trénink. Kvalifikace je na programu v sobotu a hlavní závod v neděli.

Zdroj: ctk.cz