Brno chce zakázat nabízení sexu na ulici na celém území města - Jihomoravský - Český Metropol

Jihomoravský

Brno chce zakázat nabízení sexu na ulici na celém území města

zdroj: archiv Metropolu

Brno | Brno hodlá zakázat v celém městě nabízení a poskytování sexuálních služeb na veřejnosti. Dosud platil zákaz jen pro některá prostranství, nyní by se měl rozšířit na celé město, řekl dnes novinářům...

 

tajemník magistrátu Pavel Loutocký. Důvodem je ochrana mládeže a dobrých mravů ve městě. Návrh projedná červnové zastupitelstvo.
    Radní schválili nové znění vyhlášky, která by změnila dosavadní zákaz v určených lokalitách na zákaz úplný. "Důvodem je ochrana mládeže a dobrých mravů ve městě. V rozhodnutí se opíráme o ustálenou judikaturu Ústavního soudu, která se týká obecně závazných vyhlášek o prostituci, podle které je možné ji zakázat na všech veřejných místech v obci," uvedl mluvčí magistrátu Pavel Žára.
    Vyhláška, která měla nabízení sexuálních služeb omezit, platí v Brně od roku 2005. Obsahuje výčet ulic, ve kterých nelze tyto aktivity provozovat. "Nutno podotknout, že mnohé městské části tento výčet vůbec nestanovily. Je to například Brno-střed, Žabovřesky nebo Černovice," poznamenal Žára. Mnoho ulic stanovila například městská část Královo Pole, Židenice a Bystrc. Mezi zakázané ulice patří například Kounicova nebo Olomoucká.
    Některé ulice jsou dostupností sexuálních služeb na veřejnosti známé. Právě třeba v Kounicově lze v noci běžně zahlédnout postávající ženy, které tyto služby nabízejí.
    Nyní nebude možné nabízet sex na žádném veřejném prostranství. "Pokud to někdo poruší, hrozí mu přestupkové řízení a pokuta," doplnil Loutocký.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Jihomoravský