Sobotka k Amazonu v Brně: Vláda i město Brno učinily maximum - Jihomoravský - Český Metropol

Jihomoravský

Sobotka k Amazonu v Brně: Vláda i město Brno učinily maximum

zdroj: archiv Metropolu

Čáslav (Kutnohorsko) | Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) přivítal rozhodnutí brněnských zastupitelů umožňující případnou výstavbu logistického centra společnosti Amazon na Černovické terase. Vláda i...

 

město podle něj v této věci udělaly maximum, další rozhodnutí je na investorovi. Premiér to řekl ČTK při dnešní návštěvě v Čáslavi na Kutnohorsku.
    Brněnští zastupitelé dnes schválili aktualizaci územního plánu v průmyslové zóně Černovická terasa, čímž umožnili stavbu logistického centra Amazonu. Firma však v dubnu uvedla, že do Brna nechce. Aktuálně zvažuje varianty ve střední a východní Evropě. Kritici míní, že Brno dnes udělalo chybu, protože do průmyslové zóny pustí jakékoli sklady či chemický průmysl.
    Sobotka při prohlídce čáslavské nemocnice ČTK řekl, že rozhodnutí brněnského zastupitelstva přivítal. "Jsem rád, že k tomu dnes v Brně došlo a nyní je věc plně v rukou rozhodnutí vlastníků společnosti Amazon. Na straně Brna a na straně České republiky bylo učiněno maximum a oni se teď musí rozhodnout, v jakém časovém horizontu a kde svoji plánovanou investici zrealizují. Vláda i město Brno by přirozeně uvítaly, pokud by to bylo v České republice," uvedl premiér.
    Aktualizace plánu byla posledním potřebným krokem k tomu, aby developer CTP Invest mohl stavět logistický sklad pro Amazon, který by v Brně poskytl asi 1500 stálých pracovních míst. Prodej pozemků schválili zastupitelé těsnou většinou v dubnu. Pozemky ale město převede jen tehdy, vznikne-li v daném místě slibovaných 1500 míst. Jde o podmínku vlády, kterou si dala minulý týden do revokovaného usnesení ohledně průmyslové zóny. Když před lety převáděl stát pozemky na město, podmínil to tím, že se zde nesmějí stavět sklady, proto musel usnesení změnit.
    Dnešní hlasování také znamená, že CTP musí vykoupit pozemky pro dálniční sjezd a převést je na Brno, aby zde Ředitelství silnic a dálnic mohlo následně stavět exit přímo do průmyslové zóny. Má pomoci odklonit nákladní dopravu, která nyní jezdí přes město.
    Výstavbu pro Amazon má dnes večer na programu jednání i zastupitelstvo Dobrovíze nedaleko Prahy, kde je už stavba distribučního centra dojednána. Zastupitelé se budou zabývat dodatkem ke smlouvě s developerem.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Jihomoravský