Jihlavský festival má potenciál představit se i asijským divákům - Vysočina - Český Metropol

Vysočina

Jihlavský festival má potenciál představit se i asijským divákům

zdroj: Kraj Vysočina

Jihlava | Letošní ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava věnuje jednu ze svých programových sekcí prezentaci dokumentů z dílny tchaj-wanských režisérů. Jedna z dosud největších světových...

 

prezentací této tvorby čítá 25 promítání a mezi podporovatele této sekce s názvem Průhledná krajina Tchaj-wanu patří velvyslanec Tchaj-wanu v ČR J.E. Joey Wang. 
„Navrhl jsem zástupcům festivalu i panu velvyslanci, aby do budoucna zvážili přenesení Ozvěn festivalu více na východ. Mladí lidé například v Taipei jsou velice aktivní a mají rádi nové věci. Po úspěšném představení nejlepších snímků formou Ozvěn v Bruselu, Užhorodu nebo například v New Yorku je toto jedna z dalších cest,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
Zatímco spolupráce Kraje Vysočina s Tchaj-wanem velice živě funguje  na bázi přenášení příkladů dobré praxe – jmenujme např. systém objednávání pacientů do odborných ordinací krajských nemocnic eAmbulance nebo při zajišťování praxe studentů odborných škol – např. letos v zimě vycestuje do Tchaj-wanu osm studentů technických škol, kulturní propojení zatím nebylo podpořeno žádným konkrétním projektem. „Vzhledem k tomu, že tchaj-wanská ambasáda Kraj Vysočina chápe jako svého zásadního partnera při realizaci společných  projektů v ČR, rádi bychom po společné diskuzi rozšířili aktivity i do dalších oblastí. Mezinárodní festival dokumentárních filmů má v zahraničí mimořádně dobré renomé, nabízí se proto začít právě s ním,“ říká hejtman Jiří Běhounek.

Zdroj: Kraj Vysočina

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 

 » Kraje  » Vysočina  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

Anketa

Odkud nás čtete?

Praha a Střední Čechy

39.4%

 

Severní Čechy

10.8%

 

Západní Čechy

8.4%

 

Jižní Čechy

8%

 

Východní Čechy

7.2%

 

Vysočina

5.8%

 

Severní Morava&Slezsko

7.6%

 

Střední Morava

5.9%

 

Jižní Morava

6.9%