Jihlavský festival má potenciál představit se i asijským divákům - Vysočina - Český Metropol

Vysočina

Jihlavský festival má potenciál představit se i asijským divákům

zdroj: Kraj Vysočina

Jihlava | Letošní ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava věnuje jednu ze svých programových sekcí prezentaci dokumentů z dílny tchaj-wanských režisérů. Jedna z dosud největších světových...

 

prezentací této tvorby čítá 25 promítání a mezi podporovatele této sekce s názvem Průhledná krajina Tchaj-wanu patří velvyslanec Tchaj-wanu v ČR J.E. Joey Wang. 
„Navrhl jsem zástupcům festivalu i panu velvyslanci, aby do budoucna zvážili přenesení Ozvěn festivalu více na východ. Mladí lidé například v Taipei jsou velice aktivní a mají rádi nové věci. Po úspěšném představení nejlepších snímků formou Ozvěn v Bruselu, Užhorodu nebo například v New Yorku je toto jedna z dalších cest,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
Zatímco spolupráce Kraje Vysočina s Tchaj-wanem velice živě funguje  na bázi přenášení příkladů dobré praxe – jmenujme např. systém objednávání pacientů do odborných ordinací krajských nemocnic eAmbulance nebo při zajišťování praxe studentů odborných škol – např. letos v zimě vycestuje do Tchaj-wanu osm studentů technických škol, kulturní propojení zatím nebylo podpořeno žádným konkrétním projektem. „Vzhledem k tomu, že tchaj-wanská ambasáda Kraj Vysočina chápe jako svého zásadního partnera při realizaci společných  projektů v ČR, rádi bychom po společné diskuzi rozšířili aktivity i do dalších oblastí. Mezinárodní festival dokumentárních filmů má v zahraničí mimořádně dobré renomé, nabízí se proto začít právě s ním,“ říká hejtman Jiří Běhounek.

Zdroj: Kraj Vysočina

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 

 » Kraje  » Vysočina  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

37%

 

Ne

37.1%

 

Zlepšuje se to

25.8%