Přípravy na rekonstrukci Brněnského mostu v Jihlavě nabírají na tempu - Vysočina - Český Metropol

Vysočina

Přípravy na rekonstrukci Brněnského mostu v Jihlavě nabírají na tempu

zdroj: Kraj Vysočina

Jihlava | Bude to jedna z nejnáročnějších rekonstrukcí na krajských komunikacích za poslední roky, a to kvůli přísným termínům, náročné logistice a vedení objízdných tras. Řeč je o připravované rekonstrukci Brněnského...

 

mostu na silnici II/602 v centru Jihlavy. 
„V současné době jsme ve fázi podání žádosti o stavební povolení, vypsaná je zakázka na dodavatele celé stavby, dokončuje se majetkoprávní příprava a připravují se podklady pro spolufinancování z fondů EU,“ popisuje aktuální situaci hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Stavba za přibližně 83 miliónů korun vyřadí jednu z klíčových dopravních tepen krajského města z provozu od března do listopadu 2018. Vyžádal si to zhoršující se technický stav Brněnského mostu.
Stavební práce musí s ohledem na velice napjaté termíny probíhat za úplné uzavírky komunikace. Pro modernizaci byla zvolena technologie postupného zvedání nosné konstrukce se samostatným ošetřením každého mostního ložiska. Po dokončení této skutečně časově náročné etapy bude položena nová železobetonová deska, osazeny nové římsy a nové kovové zábradlí. Pracovat se bude i pod mostem – v plánu jsou sanace pilířů a opěr mostu, kompletně bude vyměněno odvodnění mostu. 
Projekt modernizace 237 metrů dlouhého mostu počítá s mírným rozšířením vozovky,  aby bylo možné po mostě vést samostatný BUS pruh směrem do centra.

Zdroj: Kraj Vysočina

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Doprava  

 » Kraje  » Vysočina  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

37%

 

Ne

37.1%

 

Zlepšuje se to

25.8%