S nejlepším traktorem z Merkuru vyhrál tým z Náměště nad Oslavou - Vysočina - Český Metropol

Vysočina

S nejlepším traktorem z Merkuru vyhrál tým z Náměště nad Oslavou

zdroj: Kraj Vysočina

Třebíč | Dvacet týmů základních škol z celé Vysočiny soutěžilo v třebíčském Alternátoru ve stavbě funkčního traktoru z Merkuru. Nejlépe si vedly děti z Náměště nad Oslavou před týmem z Myslibořic a z...

 

Třebíče. 
„Stejně jako v předchozích třech ročnících porota hodnotila nejen originální design postaveného modelu, o výsledcích rozhodly tentokrát především technické parametry modelů,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
Soutěžním zadáním bylo postavit během tří hodin kolový traktor poháněný motorem v libovolném designu. Důležité body navíc, které ve výsledku rozhodly o letošním pořadí, mohly týmy získat za prezentaci týmu a dále ve třech technických disciplínách – průjezd slalomovou dráhou na čas, přeprava závaží a přemístění většího počtu kostek do vymezeného prostoru. 
„Práce s Merkurem ve svém důsledku u dětí podporuje manuální zručnost, trpělivost a tvořivé i technické myšlení. Rádi bychom v nich i prostřednictvím těchto soutěží vzbudili zájem o studium technických oborů, na kterých v současné době stojí regionální zaměstnanost,“ doplňuje Jana Fialová. Odměnou pro letošní vítěze je iPad.
Výsledky IV. ročníku soutěže Stavíme z Merkuru 2017:
1. ZŠ Komenského, Náměšť nad Oslavou
2. ZŠ a MŠ Myslibořice
3. ZŠ Kap. Jaroše, Třebíč

Zdroj: Kraj Vysočina

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Vysočina