Hrad Kámen láká na novou výstavní síň i pokladnu - Vysočina - Český Metropol

Vysočina

Hrad Kámen láká na novou výstavní síň i pokladnu

zdroj: Kraj Vysočina

Jihlava | V rámci aktuální 44. turistické sezony láká Hrad Kámen novou výstavní síň, návštěvníkům nabízí i pokladnu. Náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních...

 

vztahů Kraje Vysočina Jana Fischerová považovala expozice Hradu Kámen spíše za pánskou záležitost, neboť je měla spojené s motorkami.  
„Ale jsem velmi mile překvapena hradními interiéry, v nichž jsou vystaveny kočárky a kolébky, které potěší něžné pohlaví. Vidím, že je expozice genderově vyvážená,“ řekla Jana Fischerová. V letošním roce jsou v expozicích navíc prezentovány historické kočárky pro panenky z let 1880 až 1980, z nichž mnohé jsou věrnou kopií své velké předlohy, a proto nechybí ani stahovací okénka, disková kola, podvozky a roztomilé doplňky v podobě paličkovaných krajek, kanafasů, záclonek nebo nadýchaných peřinek.
Malou upoutávkou je již instalace kočárků ve výstavní síni, která je zdarma přístupná všem návštěvníkům bez nutnosti absolvovat prohlídku hradu. Tato výstavní síň se nachází za novou pokladnou, která sem byla přemístěna z důvodu zrušení venkovního dřevěného stánku. „Věříme, že toto řešení je provizorní, a že se Hrad Kámen, který je mimochodem jediným původně královským hradem v držení Kraje Vysočina, dočká nového návštěvnického centra, se kterým je počítáno v místě bývalého pivovaru. V současnosti však na něj chybí finanční prostředky,“ uvedl ředitel Muzea Vysočiny Pelhřimov Ondřej Hájek a dodal: „Přestože je nová pokladna koncipována jako dočasná, věříme, že návštěvníci ocení uzamykatelné odkládací skříňky, do kterých si budou moci uložit své věci, aby je nemuseli nosit během prohlídky a také nový odbavovací systém, který bude spuštěn v nejbližších dnech.“   
A pokud na Hrad Kámen zavítáte během víkendu 13. a 14. května můžete se zúčastnit komentovaných prohlídek hradního parku s alpínem, které by již tou dobou mělo být plné rozkvetlých skalniček.

Zdroj: Kraj Vysočina

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Cestování  

 » Kraje  » Vysočina