Kulturní tip: Jubilejní výstava Emmy Srncové v Klášterech Český Krumlov - Jihočeský - Český Metropol

Jihočeský

Kulturní tip: Jubilejní výstava Emmy Srncové v Klášterech Český Krumlov

zdroj: 2media.cz

Český Krumlov | Známá a respektovaná výtvarnice Emma Srncová slaví pětasedmdesátiny výstavou nazvanou jednoduše EMMA 75. Souborná expozice její tvorby zaplnila seminární místnost bývalého kláštera...

 

klarisek v nově zrekonstruovaném komplexu středověkých klášterů v Českém Krumlově. Přístupná je do 30. září, denně od 10 do 18 hodin. 
Jubilejní výstava EMMA 75 v Klášterech Český Krumlov nabízí nejen exkluzivní výběr z autorčiny tvorby. Návštěvníci navíc mohou sami nakreslit obraz "podle Emmy", přihlásit jej do soutěže o nejkrásnější obraz podle Emmy Srncové a popřípadě získat ocenění přímo od slavné malířky.
Emma Srncová po maturitě na gymnáziu až do roku 1960 pracovala jako manekýna. Na československé výstavě v Kyjevě dostala nabídku stát se herečkou v Černém divadle Jiřího Srnce, ve kterém nakonec působila 20 let. Tvořit začala pod vlivem výtvarníků – dalších členů souboru. Zpočátku malovala jen pro radost, časem spolupracovala na divadelních výpravách a filmech. V současné době má na svém kontě téměř 170 výstav po celém světě.  „Nyní mne už nebaví cestovat a tak vystavuji výhradně v Čechách. Můj koníček je vlastně moje práce, ale v poslední době mne ještě baví přestavování a zařizování u nás doma. Nejvíce se „dobíjím" v domečku na Šumavě, kde jsem pomalovala a zrenovovala, co se dalo. Ráda chodím do lesa, na houby a užívám si vesnického života,“ prozradila Emma Srncová při příležitosti své jubilejní výstavy.
Další informace v Návštěvnickém centru Klášterů Český Krumlov a na www.klasteryck.cz

Zdroj: Simona Andělová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Kultura  

 » Kraje  » Jihočeský