V Olympijském parku na Lipně proběhl Paralympijský den - Jihočeský - Český Metropol

Jihočeský

V Olympijském parku na Lipně proběhl Paralympijský den

zdroj: paralympic.cz

Lipno | Olympijský park na Lipně, kde mohou návštěvníci po celou dobu trvání olympijských her zažít pravou sportovní atmosféru, měl ve středu na programu Paralympijský den. Během něj bylo možné vyzkoušet si...

 

některé sporty handicapovaných, ale také se setkat se zástupci Českého paralympijského týmu. 
Pro návštěvníky parku byl připravený informační stánek Českého paralympijského týmu, kde bylo možné dozvědět se více o paralympijských hrách a našich reprezentantech. Hlavním tahákem však byla bezesporu možnost setkat se s některými z nejlepších českých reprezentantů osobně. 
Konkrétně bylo možné narazit na Kateřinu Antošovou, nejlepší handbikerku evropského poháru v posledních dvou letech. A díky organizaci Černí koně si návštěvníci mohli jízdu na handbike také sami vyzkoušet. „Musím říct, že takový mediální a divácký zájem o náš sport a vůbec celé hnutí jsem dlouho nezažila. Je to celkem náročné, ale rozhodně jsme moc rádi, že jsme tuto příležitost dostali,“ podělila se o své dojmy paralympionička. 
Dalšími významnými hosty, kteří také ladí formu do Ria, byla lukostřelkyně a medailistka z Pekingu Markéta Sidková spolu s několikanásobným mistrem světa a paralympijským šampionem Davidem Drahonínským. Ti návštěvníkům předváděli své dovednosti v paralukostřelbě. 
Velkou pozornost si vysloužila také zrakově postižená běžkyně Miroslava Sedláčková, která divákům přiblížila běh s trasérem, a někteří si běh poslepu též sami vyzkoušeli. „Lidé tu dnes byli skvělí a vytvořili fantastickou kulisu – skoro jako bychom byli skutečně v Riu,“ zářila účastnice letních, ale i zimních paralympijských her, která je momentálně v rekonvalescenci po těžké nemoci, a bude tak ve výpravě do Ria chybět. 
Návštěvníci, kterým paralympijský den na Lipně unikl, mohou díky partneru Českého paralympijského týmu – společnosti ŠKODA AUTO – na Lipně potkat reprezentanty v paralukostřelbě i v následujících dnech. Kromě toho bude například v rámci plzeňského Olympijského parku v sobotu uskutečněn závod handbikerů.

Zdroj: paralympic.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Sport  

 » Kraje  » Jihočeský  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření