Ocenění pro medailisty v požárním sportu - Jihočeský - REGIONÁLNÍ NOVINY

Jihočeský

Ocenění pro medailisty v požárním sportu

zdroj: Odbor komunikace Jihočeského kraje

České Budějovice | Gratulaci za skvělé výkony, poděkování za reprezentaci kraje a drobné dárky si odnesli ze setkání s hejtmanem Jiřím Zimolou mladí jihočeští hasiči. Jedná se o medailisty z Mistrovství České...

republiky – hry Plamen a dorostu dobrovolných hasičů v požárním sportu 2015 v Praze.
Na krajském úřadě se v pondělí 23. listopadu pochlubili medailemi, ale i poháry, které získali během jiných soutěží, Lada Landová (14) a Linda Tomasková (18) ze Sdružení dobrovolných hasičů (SDH) Dolní Bukovsko na Českobudějovicku a Aleš Fürst (18) z SDH Milenovice na Písecku. Barbora Venčovská (16) z SDH Dolní Bukovsko se nemohla akce zúčastnit.
„Gratuluji vám k dosaženým výsledkům a věřím, že na ně navážete i v budoucnu,“ uvedl Zimola s tím, že tyto úspěchy rovněž svědčí o dobré práci trenérů a všech, kteří se na úspěchu těchto mladých lidí podílejí.
Vicemistryně ČR má nejraději 100 metrů překážek a dvojboj
Landová obsadila v kategorii mladších dorostenek celkové druhé místo, Venčovská skončila rovněž na stříbrném stupínku v kategorii středních dorostenek, Tomasková byla v kategorii starších dorostenek celkově bronzová, stejně jako Fürst v kategorii starších dorostenců. „Mám z toho velikou radost, protože za těmito skvělými výsledky je hodně a hodně hodin práce,“ řekl starosta jihočeských dobrovolných hasičů Jiří Žižka.
Na mistrovství v Praze byla podle Landové skvělá atmosféra, na kterou bude dlouho vzpomínat. „Z disciplín mám nejraději 100 metrů překážek a dvojboj,“ doplnila studentka gymnázia v Týně nad Vltavou, která se požárnímu sportu věnuje už čtvrtým rokem.
Kraj si uvědomuje důležitost dobrovolných hasičů, proto je podporuje
Zimola zároveň připomněl, že dobrovolné hasičstvo není jen o závodění či spolkové činnosti, ale i o ostrých zásazích. „Bez dobrovolných hasičů bychom se těžko vypořádávali s krizovými událostmi, jako jsou třeba povodně. Kraj si to dobře uvědomuje a jejich sbory pravidelně podporuje formou různých grantů a dotací,“ upřesnil hejtman.
Podporu kraje Žižka vnímá a kvituje s povděkem. „Částka, která přesahuje 24 milionů korun ročně, nám pomáhá zajistit naše, lékařskou terminologií řečeno, základní životní funkce,“ uzavřel.

Zdroj: Odbor komunikace Jihočeského kraje