Nejlepším místem pro život v Česku je podle výzkumu Plzeňský kraj - Plzeňský - Český Metropol

Plzeňský

Nejlepším místem pro život v Česku je podle výzkumu Plzeňský kraj

zdroj: archiv Metropolu

Plzeň | Nejlepším místem pro život se letos stal Plzeňský kraj. Na posledním příčce skončil Ústecký kraj. Výsledky srovnávacího výzkumu, který dělá analytická agentura Datank, zveřejnili dnes autoři. Posuzovali...

 

možnosti práce, výši mezd, bezpečnost, dostupnost zdravotní a sociální péče, vzdělávání, rozvoj infrastruktury či nabídku pro volný čas.
    Podle pořadatelů si Plzeňský kraj prvenství vysloužil díky nabídce péče o děti a úrovni vzdělávání. Nezaměstnanost je druhá nejnižší v Česku. Lidé v regionu žijí déle než v jiných místech. Proti loňsku ubylo uživatelů drog, přibylo policejních hlídek a širší je nabídka kulturních akcí i sportovní možnosti. Produkce odpadu je nejmenší v republice. Autoři uvedli, že "bolavým místem" zůstává infrastruktura a nedostatečná síť silnic, na nich navíc umírá hodně lidí.
    Druhá ve srovnání skončila Praha, za ní je Královéhradecký kraj. Tři poslední pozice připadly Moravskoslezskému, Středočeskému a Ústeckému kraji.
    Podle údajů Českého statistického úřadu v posledních deseti letech nové obyvatele ale nejvíc lákal Středočeský kraj. Stárl také pomaleji než ostatní regiony. Jako jediný měl vyšší podíl dětí než seniorů.

 

 


    Pořadí krajů ve srovnání Místo pro život:


    1) Plzeňský
    2) Praha
    3) Královéhradecký
    4) Jihočeský
    5) Pardubický
    6) Liberecký
    7) Jihomoravský
    8) Zlínský
    9) Vysočina
    10) Karlovarský
    11) Olomoucký
    12) Moravskoslezský
    13) Středočeský
    14) Ústecký

 

 

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zajímavosti  

 » Kraje  » Plzeňský