Soud v Plzni vzal do vazby muže podezřelého z útoku kyselinou - Plzeňský - Český Metropol

Plzeňský

Soud v Plzni vzal do vazby muže podezřelého z útoku kyselinou

zdroj: archiv Metropolu

Plzeň | Okresní soud Plzeň-sever dnes po více než dvouhodinovém jednání poslal do vazby muže, kterého policie začátkem týdne zadržela a obvinila z loňského útoku kyselinou na pětadvacetiletou ženu v...

 

Plzni. Jednání bylo neveřejné, podle soudce Radka Vydry byly důvody vazby útěkové. K budově soudu přišla kromě zástupců médií také skupina známých a přátel muže, kteří nevěří, že čin spáchal, a svou přítomností ho tak chtěli podpořit. Obviněný ke skutku odmítl vypovídat, řekl ČTK soudce.
    "Jde o vazbu útěkovou, tedy z důvodu obavy, že by utekl. Každopádně si podal stížnost, takže o tom bude rozhodovat Krajský soud v Plzni," uvedl krajský státní zástupce Martin Rykl.
    Událost se stala loni 18. listopadu, pachatel polil ženu žíravinou, když nasedala do vozu před domem, látka jí poleptala obličej včetně očí a nohy i paže, údajně kyselinu také částečně polkla. Žena se stále léčí a má bolesti. Policisté zadrželi muže v pondělí, podle informací médií jde o bývalého přítele mladé ženy.
    "Zahájili jsme trestní stíhání osoby pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu. V případě pravomocného odsouzení hrozí obviněnému odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest," uvedla policejní mluvčí Dagmar Telekešová.
    Napadená žena už podle informací ČTK podstoupila několik plastických operací. Kvůli finančně náročné léčbě její rodina vyhlásila veřejnou sbírku. "Nevěříme, že to udělal, to obvinění je kravina," řekla dnes novinářům jedna ze známých obviněného muže, která přišla dotyčného k okresnímu soudu podpořit.
    Právo na podávání informací k případu si vyhradilo dozorující Krajské státní zastupitelství v Plzni. To uvedlo, že po dobu vyšetřování nebude poskytovat žádné informace k důkazům, způsobu provedení činu ani motivaci, aby nedošlo k ovlivňování svědků. Výjimkou budou pouze informace obecné, tedy o předpokládané době trvání vyšetřování, jeho ukončení a eventuálním podání obžaloby. "V tuto chvíli nelze přesně odhadnout dobu trvání vyšetřování, bude probíhat standardním způsobem, tj. zejména výslechy svědků, opatřováním znaleckých posudků a listinných důkazů," uvedlo zastupitelství. Podle něj by vyšetřování mohlo skončit do šesti měsíců od zahájení trestního stíhání.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Plzeňský  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

36.9%

 

Ne

37.1%

 

Zlepšuje se to

25.9%