Místo Uhrina bude koučem Plzně Koubek, pomůže i Horváth - Plzeňský - Český Metropol

Plzeňský

Místo Uhrina bude koučem Plzně Koubek, pomůže i Horváth

zdroj: turecek.estranky.cz

Plzeň | Novým trenérem fotbalistů Viktorie Plzeň byl jmenován Miroslav Koubek. Dvaašedesátiletý kouč ve funkci nahradí Dušana Uhrina mladšího, který byl v pondělí odvolán kvůli vyřazení z Evropské ligy. Členem...

 

trenérského týmu bude i kapitán Pavel Horváth. Klub to oznámil na dnešní tiskové konferenci, s Koubkem podepsal smlouvu na rok s opcí.
    "Trenéra Koubka jsme oslovili v pátek. Jelikož byl v zahraničí, tak jsme se v neděli setkali a domluvili se. Smlouva je na rok s tím, že v létě si vyhodnotíme vzájemnou spolupráci," řekl generální manažer Plzně Adolf Šádek. "Věříme v trenérovu odbornost, erudici, zkušenost a také v jeho motivaci dosahovat nejvyšších cílů," dodal.
    Nový trenér dostal za úkol vrátit do Plzně titul a připravit tým na návrat do evropských pohárů. "Náš cíl je vrátit se tam, kam patříme, to znamená na špičku ligy a do pohárů. Trenér na to má rok stejně jako na generační obměnu," prohlásil majitel klubu Tomáš Paclík.
    U týmu zůstávají dosavadní asistenti Jiří Skála a Zdeněk Bečka. Trenérem brankářů má být Petr Kostelník. Realizační tým rozšíří i kapitán Horváth, který začne studium trenérské licence. "Jeho role se dá asi nazvat hrající asistent či prodloužená ruka do kabiny. Ale zároveň bude především stále plnohodnotným hráčem," uvedl Koubek.
    Koubek se tak vrací do Plzně po 13 letech, v sezoně 2000/01 s ní sestoupil do druhé ligy. Naposledy vedl v minulé sezoně pražskou Slavii, než byl v březnu překvapivě odvolán a nahrazen Nizozemcem Alexem Pastoorem.
    Předtím Koubek trénoval také Kladno, Chomutov, Čáslav, Mladou Boleslav, Baník Ostrava či reprezentaci do 19 let. Má za sebou i exotické angažmá v čínském Tchienťinu. V české lize odkoučoval 139 utkání, z nichž 50 vyhrál, 36 remizoval a 53 prohrál.
    "I když mám nálepku defenzivního trenéra, se kterou nesouhlasím, tak mohu zaručit, že Plzeň bude i pode mnou hrát atraktivní ofenzivní fotbal. K tomu se pokusíme týmově vylepšit organizaci defenzivy," řekl Koubek.
    V Plzni nahradí Uhrina. Ten vedl Viktorii od prosince, kdy přišel jako náhrada za reprezentačního kouče Pavla Vrbu. S týmem sice prohrál jediný ligový zápas, ovšem s hlavním rivalem Spartou, na kterou Plzeň nestačila ani ve finále Poháru České pošty a v Superpoháru. Rozhodující pro Uhrinovo odvolání však byla domácí prohra 1:4 v odvetě třetího předkola Evropské ligy s Ploještí a vypadnutí z pohárové Evropy poprvé od roku 2010.
    "Rozhodnutí o jeho odvolání padlo v pátek po sedmihodinovém rozboru situace. Do té doby měl trenér naši podporu," řekl Šádek. "Trenér nesplnil cíl, navíc jsme přesvědčeni, že tým nebyl na sezonu připraven. Je však třeba ocenit Uhrinovu odvahu, že do toho šel. Ne moc trenérů by se zhostilo úkolu nahradit Pavla Vrbu," dodal Paclík.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Sport  

 » Kraje  » Plzeňský  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření