Pro referendum proti hazardu se v Plzni podepsalo 10.000 lidí - Plzeňský - Český Metropol

Plzeňský

Pro referendum proti hazardu se v Plzni podepsalo 10.000 lidí

zdroj: archiv Metropolu

Plzeň | Téměř 10.000 lidí se už v Plzni přidalo podpisem k žádosti na vyhlášení referenda o zákazu hazardu ve městě. Sběr podpisů organizuje od května TOP 09. Aby muselo zastupitelstvo referendum vyhlásit, je...

 

potřeba sehnat ještě zhruba 3500 podpisů dospělých obyvatel Plzně, řekl dnes ČTK šéf regionální TOP 09 Ondřej Ženíšek. Referendum a sběr podpisů dnes v centru Plzně podpořili hudebním vystoupením plzeňští umělci z Antidivadla.
    "Gamblerství je v ČR druhou nejrozšířenější chorobnou závislostí hned po amfetaminu. Už pouze částečně rozvinutá závislost představuje velké nebezpečí, hráč už o sobě nerozhoduje, rozhoduje za něj jeho závislost. Gamblerství patří mezi jednu z nejsilnějších závislostí srovnatelnou s užíváním tvrdých drog. Navíc až 80 procent gamblerů si někdy opatřuje peníze na svůj návyk trestnou činností," uvedl Ženíšek.
    Pokud se podaří nasbírat dostatek platných podpisů, bude to v Plzni druhé referendum. Poprvé hlasovali obyvatelé Plzně v referendu loni, kdy se vyjádřili proti stavbě obchodního centra Corso na Americké třídě.
    Organizátoři sběru podpisů usilují o to, aby se referendu zakazující hazard v Plzni konalo zároveň s podzimními komunálními volbami. O referendu o hazardu rozhodovali už v dubnu městští zastupitelé, ale nevyhlásili ho. Referendum podpořila také Změna pro Plzeň, dříve organizovala petici proti hernám a automatům. Podepsalo ji přes 1100 obyvatel Plzně.
    Plzeň má ročně z hazardu přes 100 milionů korun. Počet míst, kde se smějí loterie či sázkové hry ve městě provozovat, upravuje vyhláška. Na seznamu je zhruba 120 míst, kde je hazard povolen.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Plzeňský  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření