Cyklovlaky jezdí podél cyklostezky Ohře - Karlovarský - Český Metropol

Karlovarský

Cyklovlaky jezdí podél cyklostezky Ohře

zdroj: ČD

Karlova Vary | Novinkou letošní prázdninové sezóny jsou v Karlovarském kraji cyklovlaky, které České dráhy nově zavedly podél cyklostezky Ohře. Vlaky jezdí mezi Chebem a Karlovými Vary od počátku července do...

 

3. září vždy o sobotách a nedělích.  
„Cyklovlaky jedou jako spěšné vlaky, zastaví ve stanicích a zastávkách kolem »cyklostezky Ohře« a nebudou zajíždět do Chodova. Spěšný vlak Sp 1671 vyjede z Chebu v 8:00, vlak Sp 1670 pak z Karlových Varů v 9:15. V soupravě pojedou vozy klasické stavby pro přepravu až 50 kol. Podobně jako u cyklopůjčoven se jedná o projekt Karlovarského kraje a Regionálního obchodního centra ČD,“ upřesnil Vladimír Omelka, ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah v Karlových Varech.
České dráhy nabízejí letošní cyklistickou sezónu skoro 7 000 vlaků s rozšířenou přepravou jízdních kol. Zjednodušená přeprava jízdních kol je možná v 6 074 spojích a přeprava jízdních kol formou úschovy během přepravy v 770 vlacích. Oproti roku 2016 je to rozšíření nabídky o 106 spojů. Národní dopravce ročně přepraví okolo tři čtvrtě milionu cyklistů na regionálních, dálkových i mezinárodních linkách.  
Při oblíbené zjednodušené přepravě formou spoluzavazadla si nakládku, vykládku a dozor nad jízdním kolem zajišťuje sám cestující. V úschově během přepravy předává kolo do úschovy ve služebním voze zaměstnanci Českých drah. Ve vybraných dálkových spojích je možná nebo nutná rezervace pro přepravu kola.

Zdroj: ČD

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Doprava  

 » Kraje  » Karlovarský  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

36.9%

 

Ne

37.2%

 

Zlepšuje se to

26%