Ústecký kraj se připravuje na případ, kdy by kvůli covidu chybělo hodně řidičů - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Ústecký kraj se připravuje na případ, kdy by kvůli covidu chybělo hodně řidičů

6. ledna 2022, 13.19 | Ústecký kraj se připravuje na případ, kdy by kvůli covidu-19, karanténám a izolacím s ním spojeným chybělo velké množství řidičů linkové autobusové dopravy. Od dopravců nyní zjišťuje, s kolika lidmi je možné zajistit ještě běžný provoz. ČTK to řekl hejtman Jan Schiller (ANO).

 

"S největší pravděpodobností, pokud karanténa nebo izolace zasáhnou větší počet řidičů, bohužel bude muset docházet k omezení některých spojů," uvedl hejtman. Pokud by případně bylo nutné omezovat dopravu kvůli chybějícím šoférům, první by se zřejmě rušily noční spoje. Scénář možného vývoje v dopravě připravuje krajský úřad zejména v souvislosti s šířením varianty omikron, která se přenáší rychleji než předchozí varianty.

 

Potíže v souvislosti s pandemií měli dopravci kvůli nedostatku řidičů v době pandemie několikrát. Naposledy v prosinci na Teplicku nevyjelo několik spojů. Autobusovou dopravu tady provozuje ČSAD Slaný, které patří pod skupinu ICOM Transport. V rámci celé skupiny měla společnost před vánočními svátky 140 řidičů v karanténě nebo v izolaci kvůli covidu.

 

Školní spoje nejezdily od konce října 2020. Tehdy byly kvůli covidu uzavřeny školy, autobusové linky pak byly obnoveny v polovině listopadu. Omezen byl také noční provoz autobusů.

Zdroj: ČTK

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Doprava  

 » Kraje  » Ústecký