Ministr vnitra zjistil, co tíží Ústecký kraj - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Ministr vnitra zjistil, co tíží Ústecký kraj

foto archiv

Ústí nad Labem | O bezpečnosti, nedostatku policistů, ale také rušení pošt na malých vsích, o tom všem přijel diskutovat do Ústeckého kraje ministr vnitra Jan Hamáček. Setkal se s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem a 1. náměstkem Martinem Klikou, který ho také osobně provedl po jedné z krajských vyloučených lokalit, ústeckých Předlicích.

 

„Pro Ústecký kraj jsou klíčové otázky bezpečnosti a řešení sociálně vyloučených lokalit. K tomu je ovšem potřeba součinnosti se státem, který jediný může vše řešit systematicky, tedy např. legislativními změnami, a také finančně. Momentálně by nám velmi pomohlo, kdybychom mohli policistům v Ústeckém kraji nabídnout zajímavé náborové příspěvky a takové ohodnocení, aby se hlásili noví a ti stávající neodcházeli,“ řekl v Předlicích 1. náměstek hejtmana Martin Klika. Po oblasti s řadou domů určených k demolici oba provázel ředitel Městské policie v Ústí nad Labem Pavel Bakule.

Program jednodenní návštěvy ministra vnitra v Ústeckém kraji zahrnoval také návštěvu krajských ředitelství hasičů a policie, pošty v Libouchci nebo schůzku s dobrovolnickým pátracím týmem v Děčíně. V Libouchci ministr Hamáček řekl: „Nemůžeme rušit malé poštovní pobočky, nutit starosty, aby je zřizovali sami a suplovali tak roli České pošty. Návštěva další menší pošty tentokrát v obci Libouchec mě jen utvrdila v tom, že koncept Pošty partner se musí změnit.“

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Kraje  » Ústecký  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

Anketa

Odkud nás čtete?

Praha a Střední Čechy

39.4%

 

Severní Čechy

10.8%

 

Západní Čechy

8.4%

 

Jižní Čechy

8%

 

Východní Čechy

7.2%

 

Vysočina

5.8%

 

Severní Morava&Slezsko

7.6%

 

Střední Morava

5.9%

 

Jižní Morava

6.9%